فایل word تعیین ظرفیت تبادل کاتیونی هیومیک اسید استخراج شده از خاک جنگلی نهار خوران گرگان، نسبت به یون های

فایل word تعیین ظرفیت تبادل کاتیونی هیومیک اسید استخراج شده از خاک جنگلی نهار خوران گرگان، نسبت به یون های

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

فایل word تعیین ظرفیت تبادل کاتیونی هیومیک اسید استخراج شده از خاک جنگلی نهار خوران گرگان، نسبت به یون های دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word تعیین ظرفیت تبادل کاتیونی هیومیک اسید استخراج شده از خاک جنگلی نهار خوران گرگان، نسبت به یون های کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل word تعیین ظرفیت تبادل کاتیونی هیومیک اسید استخراج شده از خاک جنگلی نهار خوران گرگان، نسبت به یون های،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل word تعیین ظرفیت تبادل کاتیونی هیومیک اسید استخراج شده از خاک جنگلی نهار خوران گرگان، نسبت به یون های :

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : شيمي و مهندسي شيمي ايران

تعداد صفحات :12

هیومیك اسید، یك پلیمر طبیعی است كه دارای موضع های H+ مربوط به عامل های اسیدی كربوكسیل ـ بنزوئیك و فنلی (مكان های تبادل كاتیونی) است. این اسید به روش IHSS (انجمن بین المللی مواد هیومیکی) و به وسیله سود 0.5M و هیدروكلریك اسید 6M از خاك جنگلی استخراج و به وسیله فلوئوریدریک اسید 0.3M و هیدروکلریک اسید 0.1M خالص سازی شد. ظرفیت های تبادل كاتیونی كل و عوامل آن به طور مجزا به وسیله روش تیتراسیون پتانسیومتری به كمك سود 0.2مولار در محیط آبی تعیین شدند. تثبیت یون های فلزی سرب، کادمیم و نیکل روی هیومیک اسید با روش ناپیوسته ظرفی با تثبیت قدرت یونی در pH های متفاوت انجام شدند. مقدار یون فلزی تثبیت شده به وسیله فن جذب اتمی شعله ای اندازه گیری شد. نتیجه های حاصل 75/6=pH در با توجه به پایین بودن حدود تشخیص روش نسبت به یون های فلزی به ترتیب عبارت اند از : Ce(Pb2+)=1.2748 mol/kg M.D>Ce(Cd2+)=1.0989 mol/kg M.D>Ce(Ni2+)=0.967 mol/kg M.Dدر بررسی دیگری با روش تیتراسیون پتانسیومتری با سود 0.2 مولار ظرفیت تبادل کاتیونی هیومیک اسید نسبت به یون های فلزی سرب و کادمیم و نیکل به دست آمد. این نتیجه ها با نتیجه های به دست آمده از روش ناپیوسته ظرفی به طور كامل هم خوانی دارد. نتیجه های حاصل از نظریه ی تبادل یونی پیروی کرده و روند تثبیت یون فلزی روی هیومیک اسید به pH و قدرت یونی محیط، شعاع هیدراته و غلظت یون فلزی بستگی دارد. ضریب های توزیع بالا در 75/6=pH نشان دهنده بازده خوب روش برای حذف آلاینده های فلزی از محیط زیست است.

كلید واژه: خاک جنگلی، استخراج هیومیك اسید، تثبیت یون های سرب نیکل و کادمیم، ظرفیت تبادل كاتیونی، تیتراسیون پتانسیومتری

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
پژوهشگر گرامی فایل کامل فایل word تعیین ظرفیت تبادل کاتیونی هیومیک اسید استخراج شده از خاک جنگلی نهار خوران گرگان، نسبت به یون های با تنظیمات کامل و دقیق آماده مطالعه و بررسی شما می باشد شما با دانلود فایل فایل word تعیین ظرفیت تبادل کاتیونی هیومیک اسید استخراج شده از خاک جنگلی نهار خوران گرگان، نسبت به یون های دیگر نیاز به ویرایش اساسی در داخل فایل را ندارید برای مشاهده بخشی از متن فایل بر روی دکمه “توضیحات بیشتر ” در پایین این متن کلیک کنید.

دانلود این فایل

ends