فایل word همترازخوانی در مجلات علمی (مطالعه موردی مجله جامعه شناسی ایران)

فایل word همترازخوانی در مجلات علمی (مطالعه موردی مجله جامعه شناسی ایران)

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

فایل word همترازخوانی در مجلات علمی (مطالعه موردی مجله جامعه شناسی ایران) دارای 37 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word همترازخوانی در مجلات علمی (مطالعه موردی مجله جامعه شناسی ایران) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل word همترازخوانی در مجلات علمی (مطالعه موردی مجله جامعه شناسی ایران)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل word همترازخوانی در مجلات علمی (مطالعه موردی مجله جامعه شناسی ایران) :

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله جامعه شناسي ايران

تعداد صفحات :37

همترازخوانی ارزیابی انتقادی و سازنده از دست نوشته های ارایه شده به مجلات است كه توسط افراد متخصص و همتراز با نویسنده دست نوشته صورت می گیرد. با توجه به بدیع بودن موضوع داوری مقالات علمی در زبان فارسی، ابتدا مفاهیم، اصطلاحات و تحولات مربوط به فرآیند داوری دست نوشته های علمی بررسی می شود. سپس فرایند همترازخوانی در مجله جامعه شناسی ایران برای ارایه الگویی از این فرایند در مجلات علمی – پژوهشی در ایران بررسی می شود. نوع فرایند همتراز خوانی مورد استفاده در مجله جامعه شناسی ایران مبتنی بر شیوه دارای پنهان دوطرفه است. در این پژوهش خصوصیات فرایند داوری در این مجله با توجه به ویژگی های عمومی فرایند و نیز ویژگی های داوران از جمله سن، جنس، رشته تحصیلی، رتبه علمی و… مورد بررسی قرار گرفته است. اسناد مورد تحلیل شامل 798 سند داوری در مورد 418 دست نوشته و حاصل همكاری 126 داور (104 داور مرد و 22 داور زن) می باشد. در مدت 4 سال یعنی از نیمه دوم سال 1381 تا نیمه اول سال 1385 قریب به 5700 ساعت كار علمی در رابطه با دست نوشته های دریافتی توسط داوران و اعضای هیات تحریریه منتخب مجله صورت گرفته است. متوسط زمان صرف شده از زمان دریافت دست نوشته تا اعلام نتیجه به نویسنده برای هر دست نوشته 13.6 ساعت و میزان رد دست نوشته ها توسط داوران مجله جامعه شناسی ایران بیش از 80 درصد بوده است. و نرخ رد دست نوشته ها نزد داوران خارج از مجله كمی بیش از داوران داخلی / اعضای هیات تحریریه است. نتایج آزمون رگرسیون لاجستیك نشان می دهد از میان متغیرهای جمعیت شناختی داوران بین رشته تحصیلی، خارجی یا داخلی بودن داور و رتبه دانشگاهی با نتیجه داوری (پذیرش یا عدم پذیرش) رابطه معنی داری وجود دارد و سایر متغیرها رابطه ای با نتیجه داوری ندارند.

كلید واژه: همترازخوانی، داور، فرآیند داوری، مقاله های علمی، مجله جامعه شناسی ایران

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
اینک شما با جستجوی عبارت فایل word همترازخوانی در مجلات علمی (مطالعه موردی مجله جامعه شناسی ایران) وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
فایل word همترازخوانی در مجلات علمی (مطالعه موردی مجله جامعه شناسی ایران)

دانلود این فایل

ends