فایل word بررسی اثرات بازدارندگی لاکتوباسیلوس کازئی – کازئی بر رشد هلیکوباکترپیلوری

فایل word بررسی اثرات بازدارندگی لاکتوباسیلوس کازئی – کازئی بر رشد هلیکوباکترپیلوری

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

فایل word بررسی اثرات بازدارندگی لاکتوباسیلوس کازئی – کازئی بر رشد هلیکوباکترپیلوری دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word بررسی اثرات بازدارندگی لاکتوباسیلوس کازئی – کازئی بر رشد هلیکوباکترپیلوری کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل word بررسی اثرات بازدارندگی لاکتوباسیلوس کازئی – کازئی بر رشد هلیکوباکترپیلوری،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل word بررسی اثرات بازدارندگی لاکتوباسیلوس کازئی – کازئی بر رشد هلیکوباکترپیلوری :

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله تحقيقات علوم پزشكي زاهدان (طبيب شرق) zahedan journal of research in medical sciences

تعداد صفحات :13

زمینه و هدف: هلیکوباکتر پیلوری باکتری گرم منفی خمیده ای است که در مخاط معده مستقر و برای سال ها در آنجا باقی می ماند و بیماری های مختلفی چون زخم معده و دوازدهه ایجاد می کند. امروزه برای درمان عفونت آن از آنتی بیوتیک استفاده می گردد ولی روش های درمانی دیگری نیز مطرح شده و تحت بررسی است که از آن جمله استفاده از ارگانیسم های زنده پروبیوتیک چون لاکتوباسیلوس ها (لاکتوباسیلوس کازئی – کازئی) را می توان نام برد. مشخص شده است که عصاره کشت لاکتوباسیلوس رشد هلیکوباکترپیلوری را مهار می کند لذا در این پژوهش اثرات مهاری یک گونه لاکتوباسیلوس بر رشد هلیکوباکترپیلوری در کشت مختلط و احتمالا با شرایطی شبیه درون تنی بررسی شد.مواد و روش کار: این پژوهش در سال 1381 در دانشگاه علوم پزشکی کرمان انجام گردید و برای مطالعه اثرات ضد باکتریایی و آنتاگونیستیکی لاکتوباسیلوس کازئی – کازئی در برابر هلیکوباکتر پیلوری از سیستم ژلی تثبیت شده استفاده شد که این سیستم دارای دو فاز بود یکی فاز جامد حاوی محیط Peptone Yeast extract salt solution، %1.5 آگار و %2 گلوکز و فاز نیمه جامد حاوی محیط Yeast extract salt solution، %0.75 آگار و 1.5×107 باکتری در میلی لیتر محیط کشت بود. در این سیستم لاکتوباسیلوس کازئی – کازئی و هلیکوباکتر پیلوری به تنهایی و بطور مختلط کشت داده شدند. از آنها با چوب پنبه سوراخ کن استریل نمونه گرفته شد و جمعیت هر باکتری، جذب نوری، pH و گلوکز محاسبه گردید.یافته ها: باکتری های مورد بررسی در این سیستم در طول لایه نیمه جامد در مکان های خاصی رشد متراکم داشتند که بصورت نوار رشد آشکار شد. وضعیت رشد (نوارهای رشد)، شمارش جمعیت باکتریایی، جذب نوری و pH در کشت مختلط هلیکوباکتر پیلوری و لاکتوباسیلوس کازئی زیر گونه کازئی با کشت خالص هلیکوباکتر پیلوری مشابه بود.نتیجه گیری: با بررسی های بعمل آمده مشخص شد لاکتوباسیلوس کازئی – کازئی رشد هلیکوباکتر پیلوری در کشت مختلط را مهار نمی کند. بنابراین لاکتوباسیلوس کازئی – کازئی کاندیدای مناسبی جهت اهداف پروبیوتیکی نمی تواند باشد.

كلید واژه: اثرات آنتاگونیستیکی، هلیکوباکترپیلوری، لاکتوباسیلوس کازئی – کازئی، کشت مختلط

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
اینک شما با جستجوی عبارت فایل word بررسی اثرات بازدارندگی لاکتوباسیلوس کازئی – کازئی بر رشد هلیکوباکترپیلوری وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
فایل word بررسی اثرات بازدارندگی لاکتوباسیلوس کازئی – کازئی بر رشد هلیکوباکترپیلوری

دانلود این فایل

ends