فایل word مقایسه اثر هندپیس هوایی و الکتروموتور برای اندازه پیچیدگی یا شکستگی فایل های چرخشی نیکل تیتانیوم

فایل word مقایسه اثر هندپیس هوایی و الکتروموتور برای اندازه پیچیدگی یا شکستگی فایل های چرخشی نیکل تیتانیوم

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

فایل word مقایسه اثر هندپیس هوایی و الکتروموتور برای اندازه پیچیدگی یا شکستگی فایل های چرخشی نیکل تیتانیوم دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word مقایسه اثر هندپیس هوایی و الکتروموتور برای اندازه پیچیدگی یا شکستگی فایل های چرخشی نیکل تیتانیوم کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل word مقایسه اثر هندپیس هوایی و الکتروموتور برای اندازه پیچیدگی یا شکستگی فایل های چرخشی نیکل تیتانیوم،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل word مقایسه اثر هندپیس هوایی و الکتروموتور برای اندازه پیچیدگی یا شکستگی فایل های چرخشی نیکل تیتانیوم :

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله دندانپزشكي دانشگاه علوم پزشكي شيراز – Journal Of Dentistry

تعداد صفحات :13

بیان مساله: یكی از عوامل كاهش پیش آگهی درمان ریشه دندان ها، بروز رخدادهایی چون شكستن ابزار در كانل و نبود امكان بیرون آوردن آن است. بسیاری از سازندگان برای كاهش اندازه گیری پیچیدگی یا شكستگی این ابزار به طراحی و ارایه انواع الكتروموتورهایی اقدام كرده اند، كه سرعت چرخش و میزان نیروی وارده بر فایل را مهار كند. از سویی دیگر، با توجه به قیمت بالای این ابزارها، گروهی دیگر از سازندگان، هندپیس های هوایی ارزان قیمت را ارایه كرده اند، كه سرعت چرخش را كاهش می دهند. تاكنون با وجود گستردگی انواع ابزار، بررسی هایی بسیار محدود در زمینه مقایسه میزان پیچیدگی یا شكستگی ایجاد شده در فایل های چرخشی به دنبال استفاده از این ابزارها انجام شده است.هدف: هدف از انجام این پژوهش بررسی اثر استفاده از هندپیس هوایی و الكتروموتور در اندازه پیچیدگی یا شكستگی ایجاد شده در فایل های چرخشی نیكل تیتانیوم بود.مواد و روش: این بررسی كارآزمایی مهار شده تصادفی بر روی شمار 160 كانال دندان مولر كشیده شده انسانی دارای میانگین خمیدگی (15 تا 33 درجه) در دو گروه انجام شد. در هر دو گروه، آماده سازی كانال با فایل چرخشی ام تو (Mtwo) و در گروه یك، با استفاده از هندپیس هوایی و گروه دوم، با الكتروموتوراندو آی تی (Endo IT) انجام شد. پس از پایان كار شمار فایل های دچار پیچیدگی، شمار فایل های شكسته و مجموع آنها در دو گروه آزمایشی ثبت گردید و با آزمون های آماری تی مستقل (Independent T)، من ویتنی (Mann-Whitney) و آزمون منتل كوكس (Mantel-Cox) واكاوی شدند. همچنین، از واكاوی بقای كاپلان مایر (Kaplan meier) برای بررسی احتمال سلامت فایل ها پس از هر بار كاربرد آنها استفاده گردید.یافته ها: نتایج نشان داد، كه متغیرهای مورد بررسی در دو گروه اختلافی معنادار نداشته اند (p>0.05). همچنین، واكاوی بقای انجام شده نیز، نشان داد، كه احتمال سلامت یك فایل پس از آماده سازی نه كانال در گروه نخست، 64.1 درصد و در گروه دوم 69.9 درصد بوده است. آزمون منتل- كوكس انجام شده نیز، اختلافی معنادار را میان این احتمالات نشان نداد (p=0.272).نتیجه گیری: بر پایه نتایج به دست آمده، به نظر می رسد، در كاهش اندازه پیچیدگی یا شكستگی ایجاد شده در فایل های چرخشی با استفاده از الكتروموتوریا هندپیس هوایی تفاوتی آشكار وجود ندارد.

كلید واژه: الكتروموتور، هندپیس هوایی، پیچیدگی، شكستگی، فایل های چرخشی نیكل تیتانیوم

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی فایل word مقایسه اثر هندپیس هوایی و الکتروموتور برای اندازه پیچیدگی یا شکستگی فایل های چرخشی نیکل تیتانیوم وارد صفحه فروش فایل دانلودی فایل word مقایسه اثر هندپیس هوایی و الکتروموتور برای اندازه پیچیدگی یا شکستگی فایل های چرخشی نیکل تیتانیوم شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

فایل word مقایسه اثر هندپیس هوایی و الکتروموتور برای اندازه پیچیدگی یا شکستگی فایل های چرخشی نیکل تیتانیوم

دانلود این فایل

ends