فایل word بررسی اثرات ضدتشنجی داروی پاسی پی (Pasipay) (تهیه شده از عصاره گل ساعتی) به روش پنتیلن تترازول در موش

فایل word بررسی اثرات ضدتشنجی داروی پاسی پی (Pasipay) (تهیه شده از عصاره گل ساعتی) به روش پنتیلن تترازول در موش

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

فایل word بررسی اثرات ضدتشنجی داروی پاسی پی (Pasipay) (تهیه شده از عصاره گل ساعتی) به روش پنتیلن تترازول در موش دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word بررسی اثرات ضدتشنجی داروی پاسی پی (Pasipay) (تهیه شده از عصاره گل ساعتی) به روش پنتیلن تترازول در موش کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل word بررسی اثرات ضدتشنجی داروی پاسی پی (Pasipay) (تهیه شده از عصاره گل ساعتی) به روش پنتیلن تترازول در موش،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل word بررسی اثرات ضدتشنجی داروی پاسی پی (Pasipay) (تهیه شده از عصاره گل ساعتی) به روش پنتیلن تترازول در موش :

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : گياهان دارويي

تعداد صفحات :8

مقدمه: تاكنون اثرات ضداضطرابی و آرام بخشی گیاه گل ساعتی بر روی انسان مشخص شده است.هدف: در این تحقیق اثرات ضدتشنجی عصاره هیدروالکلی گیاهPassiflora بررسی شد که تحت عنوان تجاری داروی Pasipay در بازار موجود است.روش بررسی: در این بررسی از آزمون تشنجی پنتیلن تترازول استفاده شد. پاسی پی، دیازپام و نرمال سالین به صورت داخل صفاقی و به ترتیب با دوزهای (0/05 – 0/4 mg/kg) و (0/5 – 1 mg/kg) و (10 ml/kg) به موش ها تزریق شد و پس از 30 دقیقه، پنتیلن تترازول (90 mg/kg) به داخل صفاق تزریق گشت. در بررسی مکانیسم اثر این دارو نیز از فلومازنیل (2 mg/kg) و نالوکسون (5 mg/kg) استفاده شد.نتایج: در این آزمون ED50 پاسی پی (408/0، 119/ 95 CL:0درصد 0/2 mg/kg (به دست آمد. پاسی پی در دوز 0/4 mg/kg به صورت معنی داری موجب تاخیر در زمان شروع تشنج و مدت زمان تشنج کلونیک در مقایسه با کنترل شد (001/p<0). درصد محافظت از مرگ و میر و محافظت از تشنج در این دوز 100 درصد به دست آمد. تجویز فلومازنیل و نالوکسون قبل از پاسی پی توانست اثرات این دارو را از نظر زمان شروع تشنج و مدت زمان تشنج کلونیک را خنثی نماید.نتیجه گیری: در رابطه با اثرات ضدتشنجی پاسی پی این احتمال وجود دارد که این دارو بتواند در درمان صرع کوچک سودمند باشد و احتمالا بخشی از اثرات آن به تاثیر بر سیستم گاباارژیک و اپیوییدی می باشد.

كلید واژه: گل ساعتی، پاسی پی، اثرات ضدتشنجی، پنتیلن تترازول

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
اینک شما با جستجوی فایل word بررسی اثرات ضدتشنجی داروی پاسی پی (Pasipay) (تهیه شده از عصاره گل ساعتی) به روش پنتیلن تترازول در موش وارد صفحه فروش فایل دانلودی فایل word بررسی اثرات ضدتشنجی داروی پاسی پی (Pasipay) (تهیه شده از عصاره گل ساعتی) به روش پنتیلن تترازول در موش شده اید.

توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

فایل word بررسی اثرات ضدتشنجی داروی پاسی پی (Pasipay) (تهیه شده از عصاره گل ساعتی) به روش پنتیلن تترازول در موش

دانلود این فایل

ends