فایل word آرمان گرایی در بن بست: نگاهی به نمایشنامه فراوانی اثر دیوید هر

فایل word آرمان گرایی در بن بست: نگاهی به نمایشنامه فراوانی اثر دیوید هر

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

فایل word آرمان گرایی در بن بست: نگاهی به نمایشنامه فراوانی اثر دیوید هر دارای 21 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word آرمان گرایی در بن بست: نگاهی به نمایشنامه فراوانی اثر دیوید هر کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل word آرمان گرایی در بن بست: نگاهی به نمایشنامه فراوانی اثر دیوید هر،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل word آرمان گرایی در بن بست: نگاهی به نمایشنامه فراوانی اثر دیوید هر :

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : پژوهش زبان هاي خارجي

تعداد صفحات :21

این گفتار به بررسی مضمون اصلی (تقابل میان آرمان خواهی و جامعه ای منحط) و نیز اهمیت نمایشنامه فراوانی (1978) اثر دیوید هِر، نمایشنامه نویس معاصر انگلیسی می پردازد. فراوانی، روایتی است فردی در بافتی تاریخی. روح سركش شخصیت محوری این اثر نمودار شور تحول خواهی و آرمان گرایی دهه 1960 است كه انبوه نمایشنامه نویسان جوان آن زمان نیز، از جمله دیوید هر، دستخوش آن بودند. تلخكامی این آرمان خواه در مواجهه با انحطاط روزافزون بریتانیای پس از جنگ جهانی دوم (در دوران رونق و «فراوانی») نقدی است كوبنده بر جامعه ای اخلاق زدوده و سترون كه بذر آرمان گرایی در آن بخت روییدن ندارد. نگارنده می كوشد جایگاه این نمایشنامه را در مجموعه آثار هِر و همچنین درام نویسی معاصر انگلیسی بررسی كند. در این مقاله تاكید می شود كه اثر مورد بحث را باید نقطه عطفی (هم از حیث مضمون پردازی و هم از حیث سبكی) در كارهای نویسنده ای شمرد كه سیر تطّور مضامین و رویكردهای آثارش (فاصله گرفتن از رادیكالیسم و میل به لیبرالیسم و محافظه كاری) و نیز زندگی حرفه ای اش (گذار از «حاشیه» به «مركز» درام نویسی انگلیسی) نمودگار و نمایه ای است از یكی از مهمترین الگوها و روندها در درام نویسی انگلیسی بعد از جنگ جهانی دوم تاكنون.

كلید واژه: دیوید هِر، فراوانی، آرمان گرایی، انحطاط، درام انگلیسی معاصر

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
به پیشرفته ترین فروشگاه فایل خوش آمدید.جهت مشاهده توضیحات کامل فایل فایل word آرمان گرایی در بن بست: نگاهی به نمایشنامه فراوانی اثر دیوید هر روی لینک ادامه مطلب کلیک کنید.

فایل word آرمان گرایی در بن بست: نگاهی به نمایشنامه فراوانی اثر دیوید هر

دانلود این فایل

ends