فایل word ارزیابی امکان استفاده از ژرم پلاسم های نیمه حاره ای ذرت در شرایط اقلیمی معتدل ایران

فایل word ارزیابی امکان استفاده از ژرم پلاسم های نیمه حاره ای ذرت در شرایط اقلیمی معتدل ایران

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

فایل word ارزیابی امکان استفاده از ژرم پلاسم های نیمه حاره ای ذرت در شرایط اقلیمی معتدل ایران دارای 22 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word ارزیابی امکان استفاده از ژرم پلاسم های نیمه حاره ای ذرت در شرایط اقلیمی معتدل ایران کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل word ارزیابی امکان استفاده از ژرم پلاسم های نیمه حاره ای ذرت در شرایط اقلیمی معتدل ایران،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل word ارزیابی امکان استفاده از ژرم پلاسم های نیمه حاره ای ذرت در شرایط اقلیمی معتدل ایران :

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله علوم زراعي ايران

تعداد صفحات :22

در این مطالعه دو گروه ژرم پلاسم نیمه حاره ای ذرت شامل 14 هیبرید بین ارقام و 23 رقم اصلاح شده به همراه دو رقم هیبرید تجارتی سینگل كراس 647 (متوسط رس) و 704 (دیررس) در دو آزمایش جداگانه با استفاده از طرح بلوك های كامل تصادفی در سه تكرار در 4 منطقه كرج، گرگان، داراب و دزفول در سال 1381 مورد ارزیابی قرار گرفتند. نتایج حاصل نشان داد كه این قبیل ژرم پلاسم ها در مناطق داراب و دزفول به علت نزدیك بودن عرض جغرافیایی این مناطق به مناطق اصلی آن ها سازگاری بهتری نشان می دهند. هیبریدهای بین ارقام در این مناطق قدرت رقابت قابل توجهی با هیبریدهای شاهد حاصل از تلاقی لاین های اینبرد نشان دادند. این هیبریدها علیرغم زودرس بودن در منطقه اولیه خود، در مناطق مورد بررسی در حد هیبریدهای دیررس بودند. این ژرم پلاسم ها به علت تنوع ژنتیكی بالای ناشی از ارقام والدینی خود، برخلاف هیبریدهای حاصل از لاین های اینبرد و منشا كاملا متفاوت از ژرم پلاسم های معتدله موجود در برنامه اصلاحی داخل كشور حایز اهمیت هستند. این امر در آزمایش دوم متشكل از ارقام اصلاح شده به علت پایه ژنتیكی وسیع از یكطرف، و حضور ژرم پلاسم منحصرا از یك گروه هتروتیكی اهمیت بیشتری پیدا می كند. این ژرم پلاسم ها كه متعلق به گروه های متوسط و دیررس در مناطق اولیه خود هستند، علیرغم هیبرید نبودن، قدرت رقابت بسیار بالایی در مقایسه با هیبریدهای تجارتی منطقه نشان دادند كه خود بر اهمیت و امیدبخش بودن این ژرم پلاسم ها در افزایش كارایی برنامه های اصلاح هیبرید می افزاید.

كلید واژه: ذرت، معتدله، نیمه حاره ای، هیبرید، واریته

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
به پیشرفته ترین فروشگاه فایل خوش آمدید.جهت مشاهده توضیحات کامل فایل فایل word ارزیابی امکان استفاده از ژرم پلاسم های نیمه حاره ای ذرت در شرایط اقلیمی معتدل ایران روی لینک ادامه مطلب کلیک کنید.

فایل word ارزیابی امکان استفاده از ژرم پلاسم های نیمه حاره ای ذرت در شرایط اقلیمی معتدل ایران

دانلود این فایل

ends