فایل word بررسی قدرت ترکیب پذیری درختان بنه (Pistacia atlantica) در آذربایجان شرقی

فایل word بررسی قدرت ترکیب پذیری درختان بنه (Pistacia atlantica) در آذربایجان شرقی

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

فایل word بررسی قدرت ترکیب پذیری درختان بنه (Pistacia atlantica) در آذربایجان شرقی دارای 20 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word بررسی قدرت ترکیب پذیری درختان بنه (Pistacia atlantica) در آذربایجان شرقی کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل word بررسی قدرت ترکیب پذیری درختان بنه (Pistacia atlantica) در آذربایجان شرقی،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل word بررسی قدرت ترکیب پذیری درختان بنه (Pistacia atlantica) در آذربایجان شرقی :

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : تحقيقات ژنتيك و اصلاح گياهان مرتعي و جنگلي ايران

تعداد صفحات :20

قدرت تركیب پذیری درختان بنه Pistacia atlantica در جزیره اسلامی، با انتخاب، علامت گذاری و تلاقی پایه های مادری و پدری، در سال های 1380 و 1382، مورد بررسی قرار گرفت. بذرهای حاصل از تلاقی، جمع آوری و پس از انجام آزمایش های تكنولوژیكی بذر كشت شدند. نتایج ارزیابی قدرت تركیب پذیری عمومی، نشان دهنده بیشترین درصد باروری در نتایج حاصل از تلاقی والد مادری 9 با والدین پدری 3 و 11 در سال 1380 بود. بیشترین تعداد بذر در تلاقی والد مادری 9 با پدری 9 و 11 مشاهده گردید. درصد بالای سبز شدن بذر در 1380، مربوط به پایه های مادری 12، 13 و 8 بود كه با پایه های پدری مختلف نتایج بسیار خوبی داشتند. شایان ذكر اینكه والد مادری 9 از قدرت تركیب پذیری عمومی بالایی برای درصد باروری، تعداد بذر، وزن بذر، قطر بذر، درصد سبز شدن بذر و میانگین ارتفاع نهال برخوردار بود. بالاترین وزن كل میوه در تلاقی های صورت گرفته در سال 1382، مربوط به پایه های پدری 8، 10 و 1 بود. در ضمن بهترین تركیب پذیرها در میان پایه های مادری، 22، 18 و 12 بوده اند. بالاترین وزن میوه بارور در سال 1382، به ترتیب مربوط به پایه های پدری 4، 8 و 1 بوده و بهترین تركیب پذیری در میان پایه های مادری 22، 21 و 18 و پایه های پدری 8، 1 و 4 بود. بر این اساس، می توان گفت كه از میان والدین تلاقی یافته در عرصه بنه زار جزیره اسلامی، پایه های مادری 10 و 11 و پایه های پدری 9 و 13 بهترین درختان در سال 1380 و پایه های مادری 17، 18، 21 و 22 و پایه های پدری 1 و 8 بهترین درختان در سال 1382 بودند. بنابراین، برای تولید بذر و نهال مطلوب و در نتیجه افزایش تولید و بهره وری، امكان اجرای طرح های پایلوت در عرصه های بنه زار وجود دارد.

كلید واژه: قدرت تركیب پذیری عمومی، ژنوتیپ بنه، انتخاب والدین برتر و تلاقی

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
اینک شما با جستجوی عبارت فایل word بررسی قدرت ترکیب پذیری درختان بنه (Pistacia atlantica) در آذربایجان شرقی وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
فایل word بررسی قدرت ترکیب پذیری درختان بنه (Pistacia atlantica) در آذربایجان شرقی

دانلود این فایل

ends