فایل word مقایسه روش «بلوک دیجیتال ترانس تکال» با روش «بلوک دیجیتال مرسوم» در بی حس کردن انگشت

فایل word مقایسه روش «بلوک دیجیتال ترانس تکال» با روش «بلوک دیجیتال مرسوم» در بی حس کردن انگشت

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

فایل word مقایسه روش «بلوک دیجیتال ترانس تکال» با روش «بلوک دیجیتال مرسوم» در بی حس کردن انگشت دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word مقایسه روش «بلوک دیجیتال ترانس تکال» با روش «بلوک دیجیتال مرسوم» در بی حس کردن انگشت کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل word مقایسه روش «بلوک دیجیتال ترانس تکال» با روش «بلوک دیجیتال مرسوم» در بی حس کردن انگشت،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل word مقایسه روش «بلوک دیجیتال ترانس تکال» با روش «بلوک دیجیتال مرسوم» در بی حس کردن انگشت :

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله جراحي استخوان و مفاصل ايران

تعداد صفحات :6

پیش زمینه: ترومای انگشت یكی از آسیب های شایع ارتوپدی می باشد كه می توان از طریق بی حسی موضعی مورد بررسی و درمان قرار داد. روش مرسوم بی حسی موضعی همان بلوك دیجیتال است كه اعصاب دیجیتال انگشت را در دو طرف بی حس می كند. هدف از این مطالعه مقایسه روش كمتر شناخته شده بی حسی یعنی بلوك دیجیتال ترانس تكال با روش مرسوم می باشد.مواد و روش ها: مطالعه به صورت كارآزمایی بالینی آینده نگر از آبان 84 لغایت شهریور 85 بر روی بیماران مراجعه كننده به یك مركز درمانی كه به نحوی به علت آسیب یكی از انگشت ها نیاز به عمل جراحی پیدا كرده بودند، صورت گرفت. در هر یك از بیماران یكی از دو روش به صورت تصادفی اعمال شد و بیماران در دو گروه 50 نفری قرار گرفتند. این دو گروه از نظر زمان بی حسی و نیاز به بی حسی مجدد یا استفاده از روش دیگر بی حسی مقایسه شدند.یافته ها: متوسط زمان بی حسی (دوام بی حسی) در گروه اول با روش بلوك ترانس تكال 34.12 (Transthecal block) دقیقه و در گروه دوم با روش بلوك مرسوم 33.48 (Traditional block) دقیقه بود و بین آنها تفاوت معنی داری وجود نداشت. در گروه اول در هیچ موردی نیاز به بی حسی مجدد یا كمكی (از نظر میزان بی حسی نه زمان بی حسی) نبود ولی در گروه دوم، 5 مورد نیاز به بی حسی مجدد یا كمكی پیدا و بین آنها تفاوت آماری معنی داری وجود داشت (p<0.05).نتیجه گیری: روش بلوك ترانس تكال با توجه به نیاز به حجم كمتر لیدوكائین، تعداد تزریق كمتر، یكسان بودن زمان بی حسی و ایجاد بی حسی موثرتر (به گونه ای كه نیاز به استفاده از روش های دیگر بی حسی یا تزریق مجدد بی حسی نبود) و احتمال آسیب شریانی عصبی در روش مرسوم، جایگزین مناسبی برای روش مرسوم می باشد.

كلید واژه: بلوك عصبی، بی حسی موضعی، انگشتان

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
پژوهشگر گرامی فایل کامل فایل word مقایسه روش «بلوک دیجیتال ترانس تکال» با روش «بلوک دیجیتال مرسوم» در بی حس کردن انگشت با تنظیمات کامل و دقیق آماده مطالعه و بررسی شما می باشد شما با دانلود فایل فایل word مقایسه روش «بلوک دیجیتال ترانس تکال» با روش «بلوک دیجیتال مرسوم» در بی حس کردن انگشت دیگر نیاز به ویرایش اساسی در داخل فایل را ندارید برای مشاهده بخشی از متن فایل بر روی دکمه “توضیحات بیشتر ” در پایین این متن کلیک کنید.

دانلود این فایل

ends