فایل word ارزیابی تطبیقی مهمترین عوامل موثر در توان اکولوژیک سه منطقه غربی، مرکزی و شرقی جنگلهای شمال ایران

فایل word ارزیابی تطبیقی مهمترین عوامل موثر در توان اکولوژیک سه منطقه غربی، مرکزی و شرقی جنگلهای شمال ایران

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

فایل word ارزیابی تطبیقی مهمترین عوامل موثر در توان اکولوژیک سه منطقه غربی، مرکزی و شرقی جنگلهای شمال ایران دارای 16 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word ارزیابی تطبیقی مهمترین عوامل موثر در توان اکولوژیک سه منطقه غربی، مرکزی و شرقی جنگلهای شمال ایران کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل word ارزیابی تطبیقی مهمترین عوامل موثر در توان اکولوژیک سه منطقه غربی، مرکزی و شرقی جنگلهای شمال ایران،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل word ارزیابی تطبیقی مهمترین عوامل موثر در توان اکولوژیک سه منطقه غربی، مرکزی و شرقی جنگلهای شمال ایران :

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : تحقيقات جنگل و صنوبر ايران

تعداد صفحات :16

امروزه برنامه ریزی صحیح و استفاده همه جانبه از محیط زیست بر پایه شناخت استعدادها و ارزیابی توان تولیدی سرزمین استوار است. آگاهی درباره توان اكولوژیك رویشگاه های جنگلی و طبقه بندی آنها، برنامه ریزی و نحوه انجام اقدامات متناسب را در زمینه مدیریت بهینه این منابع كم نظیر هموار می سازد. طبقه بندی توان رویشگاه بر اساس شناخت ویژگی های محیطی و اكولوژیك رویشگاه انجام می شود. در واقع طبقه بندی اكولوژیك سرزمین سیستمی است كه مناطق دارای همگنی نسبی از نظر منابع اكولوژیك را تفكیك می نماید. هدف این پژوهش ارزیابی توان اكولوژیك رویشگاه های جنگلی ناو اسالم، لساكوتی تنكابن و زیارت گرگان بوده است. مناطق مورد مطالعه با رعایت معیارهایی مانند: یكسان بودن دامنه ارتفاعی مناطق، جهت جغرافیایی غالب، حداقل دست خوردگی و موجود بودن اطلاعات اولیه انتخاب شدند. پس از شناسایی منابع اكولوژیك و تجزیه و تحلیل آنها به كمك سامانه های اطلاعات جغرافیایی و تلفیق اطلاعات، نقش واحدهای همگن اكولوژیك تهیه شد. ارزیابی توان اكولوژیك مناطق با استفاده از روش ارزیابی چندعامله و مدل ارزیابی مخدوم انجام شد. در نهایت توان رویشگاه های جنگلی بر اساس هفت طبقه تفكیك و نقشه آن برای هر منطقه ارایه گردید. نتایج نشان می دهند كه عوامل شیب، ارتفاع از سطح دریا و تراكم پوشش گیاهی از جمله عوامل موثر و مشترك در كلیه مدل های مزبور می باشند. عامل تمایز مدل های ویژه در این مناطق وجود عوامل عمق خاك در مدل ویژه جنگل ناو اسالم، نوع سنگ مادری و تحول یافتگی خاك در مدل ویژه جنگل لساكوتی و عمق خاك و تحول یافتگی آن در مدل ویژه جنگل زیارت می باشد.

كلید واژه: توان اكولوژیك، طبقه بندی رویشگاه، مدل اكولوژیك، مدل ویژه اكولوژیك، منابع اكولوژیك

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
اینک شما با جستجوی عبارت فایل word ارزیابی تطبیقی مهمترین عوامل موثر در توان اکولوژیک سه منطقه غربی، مرکزی و شرقی جنگلهای شمال ایران وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
فایل word ارزیابی تطبیقی مهمترین عوامل موثر در توان اکولوژیک سه منطقه غربی، مرکزی و شرقی جنگلهای شمال ایران

دانلود این فایل

ends