فایل word تحلیل شخصیت داستانی ابراهیم ادهم بر اساس مثنوی مولوی

فایل word تحلیل شخصیت داستانی ابراهیم ادهم بر اساس مثنوی مولوی

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

فایل word تحلیل شخصیت داستانی ابراهیم ادهم بر اساس مثنوی مولوی دارای 24 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word تحلیل شخصیت داستانی ابراهیم ادهم بر اساس مثنوی مولوی کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل word تحلیل شخصیت داستانی ابراهیم ادهم بر اساس مثنوی مولوی،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل word تحلیل شخصیت داستانی ابراهیم ادهم بر اساس مثنوی مولوی :

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : پژوهشهاي ادبي

تعداد صفحات :24

شخصیت یکی از عناصر اصلی داستانپردازی است و انواع مختلفی دارد که یکی از آنها شخصیتهای تاریخی است. در داستانهای مثنوی از اشخاص تاریخی زیادی یاد شده است، اما همان طور که حکایات تاریخی با «گزارشهای تاریخی» و گزارشهای تاریخی با «رویدادهای تاریخی» فرق دارد، شخصیتهای تاریخی مثنوی نیز با شخصیت داستانی آنها متفاوت است. یکی از این اشخاص، ابراهیم بن ادهم، سرسلسله عرفای خراسان است که حکایت ترک امارت او بسیار مشهور است.اگرچه درباره پیشینه زندگی ابراهیم ادهم اطلاعات تاریخی چندانی در دست نیست در بعضی از داستانهایی که از منطقه آسیای میانه به دست آمده است، حکایاتی درباره سابقه تاریخی زندگی وی می توان یافت، اما این حکایت بیش از سایر حکایات مربوط به او با خیالپردازیهای راویان در آمیخته است؛ چنانکه درباره حکایت ترک امارت او نیز روایات گوناگونی وجود دارد که خود قابل تقسیم به سه گروه اصلی «اشتر، رباط و صید» هستند. این سلسله روایات اگرچه از نظر حوادث با هم متفاوت است از نظر آغاز و انجام حکایت و خط سیر کلی حوادث آن با هم یکسان است. مولانا از بین این سه روایت، روایت جستن اشتر را برگزیده و در مثنوی نقل کرده است. از بین سایر کسانی که این روایت را نقل کرده اند و از نظر زمانی و فکری به مولانا نزدیکترند، می توان از عطار و شمس و سلطان ولد یاد کرد. روایات این چهار نفر (1+3) اگرچه از نظر شباهت در یک گروه قرار می گیرد در عین حال از نظر چگونگی داستانپردازی و بخصوص چگونگی پیش بردن گفتگوها با هم متفاوت است که نتایج نقد و بررسی آنها نشان می دهند شیوه حکایت پردازی شمس از شیوه روایت سه نفر دیگر قویتر و با اصول داستانپردازی سازگارتر است.

كلید واژه: مولوی، مثنوی، داستان، ابراهیم ادهم، نقد ادبی

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
به پیشرفته ترین فروشگاه فایل خوش آمدید.جهت مشاهده توضیحات کامل فایل فایل word تحلیل شخصیت داستانی ابراهیم ادهم بر اساس مثنوی مولوی روی لینک ادامه مطلب کلیک کنید.

فایل word تحلیل شخصیت داستانی ابراهیم ادهم بر اساس مثنوی مولوی

دانلود این فایل

ends