فایل word تاثیر سمان های موقت حاوی اوژنول ایرانی بر استحکام باند برشی کامپوزیت به عاج عمقی با سیستم باندینگ تک شیشه ای

فایل word تاثیر سمان های موقت حاوی اوژنول ایرانی بر استحکام باند برشی کامپوزیت به عاج عمقی با سیستم باندینگ تک شیشه ای

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

فایل word تاثیر سمان های موقت حاوی اوژنول ایرانی بر استحکام باند برشی کامپوزیت به عاج عمقی با سیستم باندینگ تک شیشه ای دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word تاثیر سمان های موقت حاوی اوژنول ایرانی بر استحکام باند برشی کامپوزیت به عاج عمقی با سیستم باندینگ تک شیشه ای کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل word تاثیر سمان های موقت حاوی اوژنول ایرانی بر استحکام باند برشی کامپوزیت به عاج عمقی با سیستم باندینگ تک شیشه ای،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل word تاثیر سمان های موقت حاوی اوژنول ایرانی بر استحکام باند برشی کامپوزیت به عاج عمقی با سیستم باندینگ تک شیشه ای :

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله دندانپزشکي (جامعه اسلامي دندانپزشکان ايران)

تعداد صفحات :9

زمینه و هدف: در مورد تاثیر اوژنول موجود در بعضی از سمان ها بر روی استحکام باند برشی کامپوزیت به عاج، نظرات ضد و نقیضی وجود دارد. هدف از این مطالعه، ارزیابی استحکام باند برشی کامپوزیت به عاج بعد از قرارگیری عاج در مجاورت سمان های موقت حاوی اوژنول ایرانی در هنگام استفاده از سینگل باند می باشد. روش بررسی: در این مطالعه تجربی آزمایشگاهی تعداد نود دندان سالم پس از مانت شدن در آکریل و برش از ناحیه عاج عمقی به صورت تصادفی به شش گروه تقسیم شدند. عاج اکسپوز در گروه های اول تا پنجم به ترتیب به کاویسول (Cavisol)، تمپ باند (Temband)، زولیران (Zoliran) با نسبت پودر به مایع ده گرم به دو گرم، زولیران با نسبت پودر به مایع ده گرم به سه گرم و گروه پنجم زولیران به نسبت پودر به مایع ده گرم به دو گرم پوشیده شد و در گروه ششم به عنوان کنترل از هیچ ماده ای بر روی عاج استفاده نشد. بعد از یک هفته ترکیبات موقت به صورت مکانیکی از روی همه گروه های مورد مطالعه برداشته شد و در گروه پنجم سطح عاج با اتانول تمیز گردید. سپس در تمام گروه ها از عامل چسباننده Single bond استفاده شد و استوانه های کامپوزیتی به سطح عاج متصل گردید. بعد از 24 ساعت استحکام باند برشی نمونه ها با دستگاه DARTEC اندازه گیری شد و یافته های مطالعه با استفاده از آنالیزهای آماری ANOVA یک طرفه و Duncan مورد بررسی قرار گرفت. یافته ها: میانگین استحکام باند برشی گروه های اول تا ششم برحسب مگاپاسکال به ترتیب زیر بود: 17.96±0.73 در گروه اول، 15.06±0.78 در گروه دوم، 16.14±0.75 در گروه سوم، 13.76±0.66 در گروه چهارم، 16.79±0.34 در گروه پنجم و 18.12±0.36 در گروه ششم. نتایج مطالعه نشان داد تفاوت معنی داری بین تمامی گروه ها به جز دو گروه اول و ششم (P.v=0.964) و سوم و پنجم P.v=0.66)) وجود دارد (P.v<0.001). نتیجه گیری: سمان های موقت ایرانی حاول اوژنول به صورت قابل توجهی استحکام باند کامپوزیت به عاج عمقی را هنگام استفاده از ماده باندینگ سینگل باند روی استحکام باند کاهش می دهند.

كلید واژه: عاج، اوژنول، سمان های موقت، استحکام باند برشی، کامپوزیت رزین، عوامل باندینگ تک شیشه ای، سینگل باند

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
اینک شما با جستجوی فایل word تاثیر سمان های موقت حاوی اوژنول ایرانی بر استحکام باند برشی کامپوزیت به عاج عمقی با سیستم باندینگ تک شیشه ای وارد صفحه فروش فایل دانلودی فایل word تاثیر سمان های موقت حاوی اوژنول ایرانی بر استحکام باند برشی کامپوزیت به عاج عمقی با سیستم باندینگ تک شیشه ای شده اید.

توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

فایل word تاثیر سمان های موقت حاوی اوژنول ایرانی بر استحکام باند برشی کامپوزیت به عاج عمقی با سیستم باندینگ تک شیشه ای

دانلود این فایل

ends