فایل word ارزیابی شاخص های متابولیک در پلاکت های پولد نگهداری شده به مدت 5 روز

فایل word ارزیابی شاخص های متابولیک در پلاکت های پولد نگهداری شده به مدت 5 روز

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

فایل word ارزیابی شاخص های متابولیک در پلاکت های پولد نگهداری شده به مدت 5 روز دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word ارزیابی شاخص های متابولیک در پلاکت های پولد نگهداری شده به مدت 5 روز کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل word ارزیابی شاخص های متابولیک در پلاکت های پولد نگهداری شده به مدت 5 روز،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل word ارزیابی شاخص های متابولیک در پلاکت های پولد نگهداری شده به مدت 5 روز :

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : فصلنامه پژوهشي خون

تعداد صفحات :9

سابقه و هدف: پلاكت ها یكی از اجزای مهم خون هستند كه در روند فعالیت های هموستاز نقش به سزایی دارند. در این مطالعه شاخص های متابولیك پلاكت های متراكم پولد شده كه به مدت 5 روز نگهداری شده بودند مورد بررسی قرار گرفت.مواد وروش ها: پلاكت های متراكم با عمل سانتریفوژ در دو مرحله تهیه شدند و تا زمان آزمایش در دمای 22 درجه سانتی گراد روی دستگاه روتاتور قرار گرفتند. 4 پولد پلاكتی كه هر كدام شامل 5 واحد پلاكت متراكم بود، آماده گردید. شمارش پلاكت، لاكتات دهیدروژناز، غلظت گلوكز، غلظت لاكتات، pH ، فشار اكسیژن (PO2)، فشار دی اكسید كربن (PCO2)، درصد اشباع اكسیژن (O2 sat) نسبت گاز اكسیژن به دی اكسید كربن (O2:CO2)، در روز اول (پلاكت های تازه) و روز پنجم (پلاكت های نگهداری شده) مورد ارزیابی قرار گرفت. جهت تجزیه و تحلیل اطلاعات از نرم افزار SPSS 10 و آزمون ویل كوكسون (Wilcoxon) استفاده شد.یافته ها: مطالعه انجام شده از نوع تجربی بود. میانگین شمارش پلاكت در 4 پولد پنج تایی در روز اول حدود 2.7´1011 بود در صورتی كه میانگین شمارش پلاكت در 4 پولد پنج تایی نگهداری شده به مدت 5 روز، 2.1´1011 بود. واحد های پولد پلاكتی نگهداری شده كاهشی در حدود 10%- 5% را در مقایسه با واحدهای پولد پلاكتی تازه نشان دادند كه حكایت از نابودی پلاكت ها در طول مدت نگهداری بود. pH تمام پولدهای پلاكتی در حدود ثابتی باقی ماند، اختلاف pH نمونه های روز اول و روز پنجم بسیار اندك بود و همگی در حدود pH فیزیولوژیك قرار داشتند. كاهش فشار اكسیژن نسبت به فشار دی اكسید كربن فوق العاده كمتر بود. نسبت گاز اكسیژن به دی اكسید كربن در روز اول برابر با 2.7 و این نسبت در روز پنجم برابر 3.6 بود. غلظت آنزیم های لاكتات دهیدروژناز و لاكتات در روز پنجم مقدار كمی افزایش پیدا كردند و سطح گلوكز به طور تدریجی از 24.8 تا 21.5 میلی مول در لیتر كاهش پیدا كرد.نتیجه گیری: نتایج به دست آمده در این پژوهش نشان می دهد كه با انتخاب یك كیسه مناسب جهت نگهداری پلاكت، می توان غلظت لاكتات دهیدروژناز و لاكتات را به حداقل رساند و درصد اكسیژن به دی اكسید كربن را حتی بعد از مدت زمان 5 روز، در مقدار بالاتری نسبت به روز اول نگه داشت. این خود یكی از عوامل مهم در حفظ و نگهداری پلاكت با كیفیت مناسب است.

كلید واژه: پلاكت، pH، لاكتات دهیدروژناز

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
به پیشرفته ترین فروشگاه فایل خوش آمدید.جهت مشاهده توضیحات کامل فایل فایل word ارزیابی شاخص های متابولیک در پلاکت های پولد نگهداری شده به مدت 5 روز روی لینک ادامه مطلب کلیک کنید.

فایل word ارزیابی شاخص های متابولیک در پلاکت های پولد نگهداری شده به مدت 5 روز

دانلود این فایل

ends