فایل word برآورد پارامترهای ژنتیکی و ترکیب پذیری عمومی توده های بومی اسپرس از نظر عملکرد علوفه

فایل word برآورد پارامترهای ژنتیکی و ترکیب پذیری عمومی توده های بومی اسپرس از نظر عملکرد علوفه

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

فایل word برآورد پارامترهای ژنتیکی و ترکیب پذیری عمومی توده های بومی اسپرس از نظر عملکرد علوفه دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word برآورد پارامترهای ژنتیکی و ترکیب پذیری عمومی توده های بومی اسپرس از نظر عملکرد علوفه کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل word برآورد پارامترهای ژنتیکی و ترکیب پذیری عمومی توده های بومی اسپرس از نظر عملکرد علوفه،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل word برآورد پارامترهای ژنتیکی و ترکیب پذیری عمومی توده های بومی اسپرس از نظر عملکرد علوفه :

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : علوم آب و خاك (علوم و فنون كشاورزي و منابع طبيعي)

تعداد صفحات :13

با توجه به اهمیت ارزیابی ترکیب پذیری عمومی قبل از تهیه واریته های ساختگی در گیاهان علوفه ای تعداد 36 توده بومی اسپرس از نقاط مختلف ایران جمع آوری و در سال 1379 در یک خزانه پلی کراس در قالب طرح بلوک های کامل تصادفی با 24 تکرار کاشته شد. 36 توده پلی کراس حاصل جهت انتخاب والدین مناسب برای تولید واریته ساختگی در سال 1380 در قالب طرح لاتیس 3 گانه ارزیابی گردیدند. به دلیل معنی دار نبودن اثر بلوک های ناقص درون هر تکرار، داده ها به صورت بلوک های کامل تصادفی مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. صفات عملکرد تر کل کرت به ازای واحد طول ردیف، وزن تر به ازای تک بوته، وزن خشک 1.5 کیلوگرم از کل کرت در مجموع 3 چین و هم به طور جداگانه در هر چین (برداشت) مورد بررسی قرار گرفتند. هم چنین شاخص عملکرد پیشنهادی در این مقاله برای مجموع دو چین 1 و 2 و خوش خوراکی فقط برای چین دوم محاسبه و مورد تجزیه و تحلیل آماری قرار گرفتند. وزن خشک 1.5 کیلوگرم از کل کرت و وزن تر به ازای تک بوته به ترتیب کمترین و بیشترین مقدار ضریب تغییرات را به خود اختصاص دادند. برآوردهای وراثت پذیری برای خوش خوراکی، شاخص عملکرد و وزن تر به ازای تک بوته انتخابی بالا بود. از نظر قابلیت ترکیب پذیری عمومی، 6 توده برای صفت عملکرد تر، 6 توده برای وزن خشک، 9 توده برای شاخص عملکرد و 10 توده برای خوش خوراکی دارای بالاترین ارزش بودند. بنابراین توده های برتر در مورد هر متغیر را می توان به عنوان والدین در تولید واریته های ساختگی اسپرس به کار برد.

كلید واژه: اسپرس، خوش خوراکی، شاخص عملکرد، ترکیب پذیری عمومی

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی فایل word برآورد پارامترهای ژنتیکی و ترکیب پذیری عمومی توده های بومی اسپرس از نظر عملکرد علوفه وارد صفحه فروش فایل دانلودی فایل word برآورد پارامترهای ژنتیکی و ترکیب پذیری عمومی توده های بومی اسپرس از نظر عملکرد علوفه شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

فایل word برآورد پارامترهای ژنتیکی و ترکیب پذیری عمومی توده های بومی اسپرس از نظر عملکرد علوفه

دانلود این فایل

ends