فایل word تولید ژلاتین خوراکی از ضایعات ماهی

فایل word تولید ژلاتین خوراکی از ضایعات ماهی

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

فایل word تولید ژلاتین خوراکی از ضایعات ماهی دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word تولید ژلاتین خوراکی از ضایعات ماهی کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل word تولید ژلاتین خوراکی از ضایعات ماهی،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل word تولید ژلاتین خوراکی از ضایعات ماهی :

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : علوم آب و خاك (علوم و فنون كشاورزي و منابع طبيعي)

تعداد صفحات :13

ژلاتین ماده پروتئینی است كه در صنایع غذایی، دارویی، صنعتی و پزشكی كاربرد فراوانی دارد. در صنایع غذایی از این محصول در تهیه مارمالادها، ژله ها، شیرینیجات و بستنی استفاده می شود. ژلاتین به آسانی در بدن جذب شده و حتی به هضم سایر مواد غذایی از طریق تشكیل امولسیون كمك می نماید. هدف از این تحقیق، استفاده بهینه از مواد اولیه سهل الوصول و ارزان یعنی مقادیر فراوان ضایعات شیلات و بهینه سازی شرایط برای استخراج ژلاتین و در نتیجه كاهش واردات آن به كشور كه عمدتا از پوست خوك و ضایعات دامی تهیه می گردد، می باشد. این طرح در دو مرحله صورت پذیرفت: در مرحله اول اثر شرایط pH )در دو شرایط قلیایی و اسیدی( و نوع ماده اولیه )سه ماده اولیه: كفشك ماهی، كوسه ماهی و ضایعات فیله( روی برخی از مهم ترین خواص كمی و كیفی ژلاتین )راندمان، درجه خلوص، رنگ و رایحه( مورد بررسی قرار گرفت. در مرحله دوم طرح نیز اثر دما )در سه سطح 70، 75 و 80 درجه سانتی گراد و pH )در دو سطح 6.5 و (6 بر روی میزان راندمان ژلاتین ارزیابی گردید. نتایج مرحله اول نشان داد كه صورت استفاده از شرایط قلیایی و ضایعات فیله، مقدار ژلاتین حاصل حداكثر خواهد بود. با توجه به نتایج مرحله دوم طرح و با دمای 70 درجه سانتی گراد و pH برابر با 6.5، راندمان ژلاتین حاصل حداكثر و با بهترین كیفیت به دست خواهد آمد.

كلید واژه: ژلاتین، ضایعات ماهی، روش اسیدی، روش قلیایی

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
اینک شما با جستجوی عبارت فایل word تولید ژلاتین خوراکی از ضایعات ماهی وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
فایل word تولید ژلاتین خوراکی از ضایعات ماهی

دانلود این فایل

ends