فایل word بررسی عوامل موثر بر صادرات زعفران ایران

فایل word بررسی عوامل موثر بر صادرات زعفران ایران

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

فایل word بررسی عوامل موثر بر صادرات زعفران ایران دارای 20 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word بررسی عوامل موثر بر صادرات زعفران ایران کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل word بررسی عوامل موثر بر صادرات زعفران ایران،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل word بررسی عوامل موثر بر صادرات زعفران ایران :

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : پژوهشهاي اقتصادي

تعداد صفحات :20

وابستگی اقتصاد ایران به درآمد نفت و فرآورده های نفتی یكی از مشكلات اساسی است كه همواره در برنامه های توسعه كشور برای رهایی از آن، سیاست ها و راهكارهای مختلفی در نظر گرفته شده است كه توسعه صادرات غیر نفتی یكی از این موارد است. افزایش صادرات و توسعه آن همانند هر متغیر اقتصادی، تابع عوامل گوناگونی مانند میزان تولید، نرخ ارز، قیمت كالا، درآمد كشورهای وارد كننده و … می باشد. آنچه مسلم است بسته به نوع كالا و محصول، عوامل موثر بر صادرات، اثرگذاری متفاوتی خواهند داشت. آنچه در این میان مهم می باشد بررسی عوامل موثر بر صادرات و تعیین متغیرهای مهم و سپس سیاستگذاری مناسب براساس نتایج حاصله در جهت تحقق توسعه صادرات كالا و خدمات می باشد.در این میان زعفران نیز به عنوان یكی از اقلام مهم صادرات غیر نفتی كشور، تحت تاثیر عوامل گوناگون در طول زمان بوده است. نتایج حاصل از برآورد تابع عرضه صادرات زعفران نشان می دهد كه تولید زعفران و نرخ ارز واقعی بر صادرات زعفران تاثیر مثبت و قیمت صادراتی زعفران و جنگ، اثر منفی داشته است. از سوی دیگر بررسی های آماری نشان می دهد كه درآمد حاصل از صادرات زعفران طی دوره مورد بررسی ناپایدار بوده و دلیل ناپایداری، مربوط به تقاضای صادرات است نه عرضه صادرات.با توجه به نتایج به دست آمده به نظر می رسد كه باید با توجه به مراحل فرآوری و بازاریابی، همراه با اتخاذ سیاست های ارزی و تجاری باثبات و موثر، بستری مناسب برای افزایش صادرات زعفران در بازارهای جهانی فراهم آورد.

كلید واژه: زعفران، صادرات، تابع عرضه

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
به پیشرفته ترین فروشگاه فایل خوش آمدید.جهت مشاهده توضیحات کامل فایل فایل word بررسی عوامل موثر بر صادرات زعفران ایران روی لینک ادامه مطلب کلیک کنید.

فایل word بررسی عوامل موثر بر صادرات زعفران ایران

دانلود این فایل

ends