فایل word اثر سن بر شیوع اختلالات اسکلتی ـ عضلانی اندام های فوقانی در کارگران کارخانه نساجی قائم شهر

فایل word اثر سن بر شیوع اختلالات اسکلتی ـ عضلانی اندام های فوقانی در کارگران کارخانه نساجی قائم شهر

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

فایل word اثر سن بر شیوع اختلالات اسکلتی ـ عضلانی اندام های فوقانی در کارگران کارخانه نساجی قائم شهر دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word اثر سن بر شیوع اختلالات اسکلتی ـ عضلانی اندام های فوقانی در کارگران کارخانه نساجی قائم شهر کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل word اثر سن بر شیوع اختلالات اسکلتی ـ عضلانی اندام های فوقانی در کارگران کارخانه نساجی قائم شهر،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل word اثر سن بر شیوع اختلالات اسکلتی ـ عضلانی اندام های فوقانی در کارگران کارخانه نساجی قائم شهر :

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : پايش

تعداد صفحات :12

با توجه به شیوع بالای اختلالات اسكلتی ـ عضلانی اندام های فوقانی و نیز تأثیر سن بالا در بروز اختلالات در كارگران كارخانه نساجی این تحقیق در سال 1383 انجام گرفت.تحقیق مورد نظر، بررسی توصیفی بر روی 385 نفر كارگر مرد كارخانه نساجی در رابطه با توزیع سنی و تاثیر آن بر بروز اختلالات اسكلتی ـ عضلانی اندام فوقانی است. شیوع اختلالات در چهار بخش از اندام فوقانی شامل شانه، آرنج، مچ دست، و دست و انگشتان مورد مقایسه قرار گرفت و رابطه اختلالات چهار بخش مذكور با گروه های سنی و تجزیه و تحلیل آنها با برنامه آماری SPSS و Excell انجام پذیرفت. همچنین از پرسشنامه اسكلتی ـ عضلانی استاندارد نوردیك بهره گرفته شد.86.2 درصد از شاغلین در گروه سنی بیش از40 سال بوده و درصد شیوع اختلالات دست و انگشتان مچ، آرنج و شانه به ترتیب 73.18، 62.3، 60.16 و 57.73 درصد بوده است و 19.7 درصد از شاغلین فاقد هرگونه اختلالات اسكلتی ـ عضلانی در اندام های فوقانی بودنـد. همچنین بین درصــد شیوع اختلالات اسكلتی ـ عضلانی بخش های انتهایی اندام های فوقــانی و گروه های سنی مختلف ارتباط آماری معنــی داری برقرار بود (P<0.05). با توجه به بالابودن گروه سنی اكثریت شاغلین كارخانه و نیز عواملی از جمله تحرك زیاد، تغذیه نامناسب، بار كاری زیاد، اتخاذ وضعیت های بدنی نامناسب هنگام كار، اعمال نیروی بیش از اندازه، عدم وجود وقفه های استراحتی در بین دوره های كاری و… میزان شیوع اختلالات در مفاصل و عضلات دست و انگشتان از بقیه بیشتر بوده و بعد از آن به ترتیب مچ، آرنج و شانه قرار دارند. با رعایت عوامل فوق و اتخاذ برنامه های آموزشی و طراحی مناسب پست های كاری و نیز بكارگیری نیروی جوان و انجام معاینات دوره ای و استخدامی می توان شیوع اختلالات اندام فوقانی را تا حد قابل ملاحظه كاهش داد.

كلید واژه: سن، اختلالات اسكلتی ـ عضلانی، اندام فوقانی

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
پژوهشگر گرامی فایل کامل فایل word اثر سن بر شیوع اختلالات اسکلتی ـ عضلانی اندام های فوقانی در کارگران کارخانه نساجی قائم شهر با تنظیمات کامل و دقیق آماده مطالعه و بررسی شما می باشد شما با دانلود فایل فایل word اثر سن بر شیوع اختلالات اسکلتی ـ عضلانی اندام های فوقانی در کارگران کارخانه نساجی قائم شهر دیگر نیاز به ویرایش اساسی در داخل فایل را ندارید برای مشاهده بخشی از متن فایل بر روی دکمه “توضیحات بیشتر ” در پایین این متن کلیک کنید.

دانلود این فایل

ends