فایل word اثر حفاظتی عصاره آبی گیاه خارشتر بر زخم معده ناشی از استرس و الکل در موش صحرایی

فایل word اثر حفاظتی عصاره آبی گیاه خارشتر بر زخم معده ناشی از استرس و الکل در موش صحرایی

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

فایل word اثر حفاظتی عصاره آبی گیاه خارشتر بر زخم معده ناشی از استرس و الکل در موش صحرایی دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word اثر حفاظتی عصاره آبی گیاه خارشتر بر زخم معده ناشی از استرس و الکل در موش صحرایی کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل word اثر حفاظتی عصاره آبی گیاه خارشتر بر زخم معده ناشی از استرس و الکل در موش صحرایی،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل word اثر حفاظتی عصاره آبی گیاه خارشتر بر زخم معده ناشی از استرس و الکل در موش صحرایی :

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : فيزيولوژي و فارماكولوژي

تعداد صفحات :9

مقدمه: گیاه خارشتر بطور سنتی در درمان ناراحتی های گوارشی استفاده می شود. مطالعه حاضر به بررسی نقش حفاظتی عصاره آبی گیاه خارشتر در مقابل عوامل ایجاد كننده زخم معده می پردازد.روش ها: از موش های صحرایی نر نژاد Wistar به وزن تقریبی 200-150 گرم استفاده شد. حیوانات قبل از القای زخم توسط اتانول یا استرس ]مقید شده و غوطه ور شده در آب [(Water immersion restraint) دوزهای 150, 300, 450 mg/kg عصاره آبی خارشتر را بصورت خوراكی دریافت نمودند. حیوانات كنترل منفی نرمال سالین (0.5 ml/100 g of.w.) و كنترل مثبت رانیتیدین (60 mg/kg, p.o.) دریافت كردند.یافته ها: عصاره آبی گیاه خارشتر بصورت وابسته به دوز باعث تولید زخم توسط اتانول و استرس (WIRS) گردید. همچنین عصاره آبی این گیاه مقدار ترشح توتال اسید معده را در گروه استرس(WIRS) كاهش داد. عصاره آبی گیاه خارشتر تا دوز 10 (g/kg-p.o) هیچ گونه علامتی از مسمومیت و مرگ و میر نشان نداد.نتیجه گیری: نتایج تحقیق حاضر نشان داد كه عصاره آبی گیاه خارشتر دارای اثرات حفاظتی و ضد ترشحی اسید در معده می باشد.

كلید واژه: خارشتر، موش صحرایی، اثر ضد زخم معده

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی فایل word اثر حفاظتی عصاره آبی گیاه خارشتر بر زخم معده ناشی از استرس و الکل در موش صحرایی وارد صفحه فروش فایل دانلودی فایل word اثر حفاظتی عصاره آبی گیاه خارشتر بر زخم معده ناشی از استرس و الکل در موش صحرایی شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

فایل word اثر حفاظتی عصاره آبی گیاه خارشتر بر زخم معده ناشی از استرس و الکل در موش صحرایی

دانلود این فایل

ends