فایل word تغییرات وزن بدن و توزیع چربی بدن به عنوان عوامل خطرساز سندرم متابولیک در زنان ایرانی

فایل word تغییرات وزن بدن و توزیع چربی بدن به عنوان عوامل خطرساز سندرم متابولیک در زنان ایرانی

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

فایل word تغییرات وزن بدن و توزیع چربی بدن به عنوان عوامل خطرساز سندرم متابولیک در زنان ایرانی دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word تغییرات وزن بدن و توزیع چربی بدن به عنوان عوامل خطرساز سندرم متابولیک در زنان ایرانی کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل word تغییرات وزن بدن و توزیع چربی بدن به عنوان عوامل خطرساز سندرم متابولیک در زنان ایرانی،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل word تغییرات وزن بدن و توزیع چربی بدن به عنوان عوامل خطرساز سندرم متابولیک در زنان ایرانی :

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله غدد درون ريز و متابوليسم ايران

تعداد صفحات :10

مقدمه: هدف از این مطالعه بررسی ارتباط بین تغییرات وزن بدن و توزیع چربی بدن و خطر ابتلا به سندرم متابولیك در زنان ایرانی بود. مواد و روش ها: طی 3 سال بررسی بر 2176 زن شركت كننده در مطالعه قند و لیپید تهران، تغییرات وزن بدن و توزیع چربی بدن و بروز سندرم متابولیك، بررسی قرار شد. توزیع چربی بدن به صورت نسبت دور كمر به دور باسن، دور كمر و دور باسن تعریف شد. دور كمر و دور باسن ثابت به ترتیب به صورت ±2 و 0 تا -2 سانتی متر تعریف شد. یافته ها: متوسط سن نمونه ها 36.4±12.7 سال بود و بروز سندرم متابولیك طی دوره ی سه ساله 26.3 درصد بود. بر اساس مدل رگرسیون لوجستیك، افزایش وزن با خطر توسعه سندرم متابولیك ارتباط داشت (برای هر كیلوگرم افزایش وزن، خطر ابتلا تا 1.15 درصد افزایش نشان داد). تغییرات بیشتر از 0.07 سانتی متر در نسبت دور كمر به دور باسن، به طور معنی داری (P<0.05) با افزایش خطر ابتلا به سندرم متابولیك ارتباط داشت (مستقل از خطر مرتبط با تغییرات وزن). در مقایسه با زنانی كه دور كمر و دور باسن ثابت داشتند، به ترتیب، افزایش ³3 cm در دور كمر، 3.33 برابر (CI%2:95.14, 5.22) و افزایش ³5 cm در دور باسن، 1.58 برابر (CI%0:95.99, 2.54) خطر ابتلا به سندرم متابولیك را افزایش داد. نتیجه گیری: در زنان تهرانی، طی 3 سال تغییرات وزن و توزیع چربی بدن به طور معنی داری با خطر ابتلا به سندرم متابولیك ارتباط داشت.

كلید واژه: سندرم متابولیك، تغییرات وزن بدن، توزیع چربی بدن، زنان ایرانی، تن سنجی، مطالعه ی قند و لیپید تهران

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
اینک شما با جستجوی عبارت فایل word تغییرات وزن بدن و توزیع چربی بدن به عنوان عوامل خطرساز سندرم متابولیک در زنان ایرانی وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
فایل word تغییرات وزن بدن و توزیع چربی بدن به عنوان عوامل خطرساز سندرم متابولیک در زنان ایرانی

دانلود این فایل

ends