فایل word فراوانی  HTLV

فایل word فراوانی  HTLV

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

فایل word فراوانی  HTLV دارای 5 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word فراوانی  HTLV کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل word فراوانی  HTLV،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل word فراوانی  HTLV :

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : بيماريهاي عفوني و گرمسيري ايران

تعداد صفحات :5

سابقه و هدف: ویروس HTLV از خانواده رترو ویریده و از زیر خانواده انکو ویرینه می باشد. عفونت HTLV از سه طریق مادر به کودک به ویژه در جریان شیردادن، به وسیله تماس جنسی که بیشتر از مرد به زن می باشد و از طریق ترانسیفوژن های آلوده یا سر سوزن های آلوده منتقل می شود. با توجه به شیوع گسترده این عفونت در معتادان تزریقی این مطالعه با هدف تعیین فراوانی سرمی این عفونت در معتادان تزریقی مراجعه کننده به بیمارستان لقمان حکیم، وابسته به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، انجام گرفت.روش کار: این مطالعه توصیفی روی معتادان تزریقی بستری در بخش عفونی بیمارستان لقمان حکیم انجام گرفت. نمونه های خون برای یافتن نشانگرهای عفونت HTLV1,2 با روش الیزا بررسی شدند. اطلاعات فردی در پرسشنامه جمع آوری گردید و تجزیه و تحلیل شد.یافته ها: در این تحقیق از 96 فرد معتاد به مواد مخدر تزریقی 12 نفر (12.5%) از نظر HTLV1,2 مثبت بودند. میانگین سنی افراد مورد مطالعه 35.3 سال بود ( حداقل 21 سال و حداکثر 60 سال)، میانگین مدت تزریق مواد مخدر 3.7 سال (حداقل 1 سال و حداکثر 20 سال) بود. میانگین مدت تزریق مواد مخدر در افراد با و بدون سرولوژی مثبت به ترتیب3.6 , 3.9 سال بود و میانگین طول مدت تزریق، سابقه اقامت در زندان، سابقه تزریق خون ومیانگین سنی بیماران با و بدون سرولوژی مثبت اختلاف معنی داری دیده نشد.نتیجه گیری: شیوع HTLV1,2 در بین معتادان تزریقی بیمارستان لقمان حکیم کمتر از شیوع سایر مطالعات انجام شده کشورهای دیگر بود ولی با توجه به شیوع نسبتا بالای این بیماری در معتادان تزریقی باید به اقدامات پیشگیرانه، جهت جلوگیری از انتشار ویروس HTLV در این گروه، توجه بیشتری کرد.

كلید واژه: عفونت

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
اینک شما با جستجوی عبارت فایل word فراوانی  HTLV وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
فایل word فراوانی  HTLV

دانلود این فایل

ends