فایل word بررسی رابطه بین یافته های بالینی و نتایج پاتولوژی در آپاندیسیت حاد کودکان در بیمارستان حضرت علی اصغر (ع)

فایل word بررسی رابطه بین یافته های بالینی و نتایج پاتولوژی در آپاندیسیت حاد کودکان در بیمارستان حضرت علی اصغر (ع)

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

فایل word بررسی رابطه بین یافته های بالینی و نتایج پاتولوژی در آپاندیسیت حاد کودکان در بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) دارای 5 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word بررسی رابطه بین یافته های بالینی و نتایج پاتولوژی در آپاندیسیت حاد کودکان در بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل word بررسی رابطه بین یافته های بالینی و نتایج پاتولوژی در آپاندیسیت حاد کودکان در بیمارستان حضرت علی اصغر (ع)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل word بررسی رابطه بین یافته های بالینی و نتایج پاتولوژی در آپاندیسیت حاد کودکان در بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) :

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله علمي پزشکي قانوني

تعداد صفحات :5

زمینه و هدف: آپاندیسیت از بیماری های مهم و شایع ترین اورژانس کودکان است. با توجه به سرعت سیر بیماری و دشواری تشخیص، روش های گوناگون از جمله استفاده از امکانات پاراکلینیکی – همچون سونوگرافی، رادیولوژی و سی تی اسکن جهت تشخیص به موقع و انجام جراحی و جلوگیری از عوارض ناخوشایند بیماری، در مراکز مختلف مورد استفاده می باشد. نظر به عدم دسترسی به این امکانات و یا گرانی آن در برخی مراکز، ارزیابی علایم بالینی و نتایج معاینات در تعیین شدت بیماری اهمیت می یابد. در این مطالعه، علایم بالینی کودکانی که با تشخیص آپاندیسیت حاد تحت عمل جراحی قرار گرفته اند با نتایج پاتولوژی آنها تطبیق داده شده است. با توجه به نتایج بررسی به نظر می رسد با ارزیابی علایم بالینی بتوان تا حدود زیادی میزان پیشرفت بیماری را از لحاظ پاتولوژی حدس زده، تصمیم لازم را برای انجام عمل جراحی اتخاذ نمود.روش بررسی: موارد بررسی 58 کودک (دختر و پسر) در طیف سنی3.5 تا 14 سال بودند که با تشخیص اولیه آپاندیسیت تحت عمل جراحی قرار گرفته بودند. پرونده های بیماران به صورت گذشته نگر مورد بررسی قرار گرفت. علایم و نتایج معاینات بالینی با نتایج پاتولوژی تطبیق داده شد.یافته ها: این بررسی مشخص نمود که نشانه های بالینی و یافته های معاینات با نتایج پاتولوژی تطابق کامل دارند و به تناسب پیشرفت و شدت نشانه ها، یافته های پاتولوژی آپاندیسیت نیز متناسب با آن پیشرفت داشته است.نتیجه گیری: در صورتی که امکانات پاراکلینیکی همچون سونوگرافی و سی تی اسکن در دسترس نباشد، می توان در کودکان مشکوک به آپاندیسیت حاد پس از اخذ شرح حال دقیق و انجام معاینات بالینی، تا حدود زیادی تشخیص را سرعت بخشید و با تصمیم به موقع برای عمل جراحی از پیدایش عوارض ناخوشایند جلوگیری به عمل آورد.

كلید واژه: آپاندیسیت حاد، شکم حاد، پرفوراسیون، ریباند تندرنس، آپاندکتومی

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
به پیشرفته ترین فروشگاه فایل خوش آمدید.جهت مشاهده توضیحات کامل فایل فایل word بررسی رابطه بین یافته های بالینی و نتایج پاتولوژی در آپاندیسیت حاد کودکان در بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) روی لینک ادامه مطلب کلیک کنید.

فایل word بررسی رابطه بین یافته های بالینی و نتایج پاتولوژی در آپاندیسیت حاد کودکان در بیمارستان حضرت علی اصغر (ع)

دانلود این فایل

ends