فایل word بررسی تاثیر آموزش فراشناختی بر پیشرفت تحصیلی درس ریاضی

فایل word بررسی تاثیر آموزش فراشناختی بر پیشرفت تحصیلی درس ریاضی

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

فایل word بررسی تاثیر آموزش فراشناختی بر پیشرفت تحصیلی درس ریاضی دارای 18 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word بررسی تاثیر آموزش فراشناختی بر پیشرفت تحصیلی درس ریاضی کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل word بررسی تاثیر آموزش فراشناختی بر پیشرفت تحصیلی درس ریاضی،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل word بررسی تاثیر آموزش فراشناختی بر پیشرفت تحصیلی درس ریاضی :

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : نوآوري هاي آموزشي

تعداد صفحات :18

امروزه فراشناخت یکی از مهم ترین عوامل تبیین پیشرفت تحصیلی دانش آموزان محسوب می شود (موارخ، 1999). منظور از فراشناخت آگاهی فرد از فرایندهای شناختی خویش و کنترل و تنظیم شناخت است (فلاول، 1985). به منظور بررسی تاثیر آموزش مهارت های فراشناختی بر پیشرفت تحصیلی درس ریاضی 118 (57 دختر و 61 پسر) دانش آموز چهار کلاس دوم راهنمایی یکی از شهرستان های استان فارس انتخاب شدند و به روش تصادفی در گروه های آزمایشی و کنترل قرار گرفتند.گروه آزمایشی با تشکیل گروه های 6-5 نفری به مدت چهار هفته در کلاس های درسی تکالیف ریاضی را به شیوه فراشناختی انجام دادند. این گروه به نوبت پرسش ها را می خواندند و به بحث و استدلال کردن درباره راهبردهای انجام دادن تکالیف و شباهت ها و تفاوت های هر مساله با مسایل قبل و بررسی راه حل ها می پرداختند و سپس میزان یادگیری و اطمینان خود را از داشتن توانایی آموختن ریاضی بازبینی می کردند. آموزش گروه کنترل به شیوه معمولی بود.در پایان دوره، نمره یادگیری درس ریاضی هر دو گروه آزمایشی به گونه ای معنادار بیش از گروه های کنترل بود (p<0.02, df=116, t=2.33). همچنین دانش آموزانی که در درس ریاضی ضعیف بودند، به گونه ای معنادار بیش از دانش آموزان قوی از برنامه آموزش فراشناختی سود بردند. نتایج این بررسی بیانگر لزوم انجام دادن اصلاحاتی از نظر آموزش مهارت های فراشناختی در برنامه درسی مدارس و آموزش ریاضی است.

كلید واژه: فراشناخت، ریاضی، پیشرفت تحصیلی، یادگیری دانش آموزان

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی فایل word بررسی تاثیر آموزش فراشناختی بر پیشرفت تحصیلی درس ریاضی وارد صفحه فروش فایل دانلودی فایل word بررسی تاثیر آموزش فراشناختی بر پیشرفت تحصیلی درس ریاضی شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

فایل word بررسی تاثیر آموزش فراشناختی بر پیشرفت تحصیلی درس ریاضی

دانلود این فایل

ends