فایل word مقایسه اثر درمانی رژیم های خوراکی سیستیت بدون عارضه در زنان باردار شهرستان گرگان

فایل word مقایسه اثر درمانی رژیم های خوراکی سیستیت بدون عارضه  در زنان باردار شهرستان گرگان

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

فایل word مقایسه اثر درمانی رژیم های خوراکی سیستیت بدون عارضه در زنان باردار شهرستان گرگان دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word مقایسه اثر درمانی رژیم های خوراکی سیستیت بدون عارضه در زنان باردار شهرستان گرگان کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل word مقایسه اثر درمانی رژیم های خوراکی سیستیت بدون عارضه در زنان باردار شهرستان گرگان،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل word مقایسه اثر درمانی رژیم های خوراکی سیستیت بدون عارضه در زنان باردار شهرستان گرگان :

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : افق دانش

تعداد صفحات :8

زمینه و هدف: عفونت دستگاه ادراری، شایعترین عفونت باکتریال در طول دوران بارداری است که در صورت عدم درمان بموقع و مناسب با عوارض قابل توجهی برای مادر و جنین همراه است. مطالعه حاضر با هدف مقایسه اثر سفالکسین، آمپی سیلین، آموکسی سیلین و سفکسیم در درمان سیستیت بدون عارضه و انتخاب بهترین درمان تجربی در این بیماران انجام شد.روش تحقیق: این مطالعه کارآزمایی بالینی در مراکز درمانی دولتی و خصوصی شهرستان گرگان در سه ماهه تابستان 1382 بر روی 128 خانم باردار با علایم سیستیت انجام شد. بیماران به طور تصادفی به چهار گروه تقسیم شدند و هر گروه تحت درمان 7-10 روزه با یک آنتی بیوتیک خاص قرار گرفتند؛ داده ها با استفاده از آزمونهای آماری t، Chi-Square و Mann-Whitney در سطح معنی داری P0.05 مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفتند.یافته ها: آنتی بیوتیک های تجویزی از نظر پاسخ درمانی با یکدیگر تفاوت داشتند و سفالکسین بالاترین پاسخ درمانی (84.4%) و آمپی سیلین پایین ترین پاسخ درمانی (56.3%) را نشان داد. بین پاسخ درمانی آموکسی سیلین (75%) و سفکسیم (78.1%) اختلاف معنی داری وجود نداشت. پاسخ مثبت به درمان 73.4% بود که از میان این بیماران 34% در طی ماه اول دچار عود شدند.نتیجه گیری: بهترین دارو از نظر پاسخ به درمان سفالكسین بود و كمترین پاسخ به درمان را آمپی سیلین داشت كه به نظر می رسد این امر ناشی از مقاومت بالای E.coli نسبت به آمپی سیلین باشد. توصیه می شود جهت درمان تجربی سیستیت در دوران بارداری از آمپی سیلین استفاده نشود و به جای آن سفالكسین و یا آموكسی سیلین تجویز گردد و از سفكسیم جهت مواردی كه بیمار عود مكرر دارد، استفاده گردد.

كلید واژه: سیستیت، حاملگی، درمان، عود

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
پژوهشگر گرامی فایل کامل فایل word مقایسه اثر درمانی رژیم های خوراکی سیستیت بدون عارضه در زنان باردار شهرستان گرگان با تنظیمات کامل و دقیق آماده مطالعه و بررسی شما می باشد شما با دانلود فایل فایل word مقایسه اثر درمانی رژیم های خوراکی سیستیت بدون عارضه در زنان باردار شهرستان گرگان دیگر نیاز به ویرایش اساسی در داخل فایل را ندارید برای مشاهده بخشی از متن فایل بر روی دکمه “توضیحات بیشتر ” در پایین این متن کلیک کنید.

دانلود این فایل

ends