فایل word بررسی اثر فاز اول درمان پریودنتال بر کنترل دیابت نوع 2

فایل word بررسی اثر فاز اول درمان پریودنتال بر کنترل دیابت نوع 2

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

فایل word بررسی اثر فاز اول درمان پریودنتال بر کنترل دیابت نوع 2 دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word بررسی اثر فاز اول درمان پریودنتال بر کنترل دیابت نوع 2 کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل word بررسی اثر فاز اول درمان پریودنتال بر کنترل دیابت نوع 2،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل word بررسی اثر فاز اول درمان پریودنتال بر کنترل دیابت نوع 2 :

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله ديابت و متابوليسم ايران (مجله ديابت و ليپيد ايران)

تعداد صفحات :8

مقدمه: حدود 90% بیماران دیابتی را مبتلایان به دیابت نوع 2 تشكیل می دهند. گرچه اثر دیابت در اختلالات پریودنشیوم ثابت شده است، ولی در مورد اثر درمان مرحله اول پریودنتال بر كنترل دیابت نتایج متناقض است. هدف از انجام این تحقیق تعیین اثر مرحله اول درمان های پریودنتال و یا عدم انجام آن بر مقدار هموگلوبین گلیکوزیله (HbA1c) به عنوان معیار كنترل دیابت در افراد دیابتی نوع 2 با بیماری پریودنتال متوسط و شدید مراجعه كننده به درمانگاه غدد بیمارستان امام خمینی در سال 84-1383 بود.روش ها: این مطالعه به روش كار آزمایی بالینی تصادفی انجام شد. 30 بیمار مبتلا به دیابت نوع 2 با بیماری پریودنتال متوسط و شدید، پس از توجیه طرح و كسب رضایت وارد تحقیق شده و آزمایش HbA1c برای آنان با روش HPLC انجام شد. در 15 بیمار به طور تصادفی اعمال جرم گیری و صاف كردن سطوح ریشه و بروساژ انجام گردید و در افراد گروه شاهد درمان های فوق انجام نشد. پس از دو ماه، مجددا آزمایش HbA1c تكرار شد و با آماره مناسب مورد قضاوت قرار گرفت.یافته ها: افراد دو گروه از نظر میزان از دست دادن چسبندگی پریودونتال مشابه نبودند. میزان HbA1c اولیه در دو گروه شاهد و بیمار از نظر آماری تفاوتی نداشت. پس از انجام درمان های پریودونتال گرچه میزان HbA1c در گروه تحت درمان پریودونتال كاهش داشت، ولی بین دو گروه اختلاف معنی دار آماری به دست نیامد.نتیجه گیری: به دنبال مطالعه فوق، درمان فاز اول پریودنتال بر كنترل دیابت نوع 2 موثر نبود.

كلید واژه: فاز اول درمان پریودنتال، HbA1c، كنترل قند خون، دیابت نوع 2، بیماری پریودنتال

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی فایل word بررسی اثر فاز اول درمان پریودنتال بر کنترل دیابت نوع 2 وارد صفحه فروش فایل دانلودی فایل word بررسی اثر فاز اول درمان پریودنتال بر کنترل دیابت نوع 2 شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

فایل word بررسی اثر فاز اول درمان پریودنتال بر کنترل دیابت نوع 2

دانلود این فایل

ends