فایل word مقایسه پروپوفول و رمی فنتانیل با تیوپنتال و رمی فنتانیل برای لوله گذاری نای بدون استفاده از شل کننده عضلانی

فایل word مقایسه پروپوفول و رمی فنتانیل با تیوپنتال و رمی فنتانیل برای لوله گذاری نای بدون استفاده از شل کننده عضلانی

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

فایل word مقایسه پروپوفول و رمی فنتانیل با تیوپنتال و رمی فنتانیل برای لوله گذاری نای بدون استفاده از شل کننده عضلانی دارای 5 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word مقایسه پروپوفول و رمی فنتانیل با تیوپنتال و رمی فنتانیل برای لوله گذاری نای بدون استفاده از شل کننده عضلانی کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل word مقایسه پروپوفول و رمی فنتانیل با تیوپنتال و رمی فنتانیل برای لوله گذاری نای بدون استفاده از شل کننده عضلانی،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل word مقایسه پروپوفول و رمی فنتانیل با تیوپنتال و رمی فنتانیل برای لوله گذاری نای بدون استفاده از شل کننده عضلانی :

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله دانشكده پزشكي

تعداد صفحات :5

مقدمه: لوله گذاری تراشه را می توان با استفاده از رمی فنتانیل و یك هوشبر وریدی غیر مخدری، بدون استفاده از شل كننده عضلانی انجام داد. هدف از این مطالعه مقایسه پروپوفول و رمی فنتانیل با تیوپنتال سدیم و رمی فنتانیل بدون استفاده از شل كننده عضلانی از نظر شرایط لوله گذاری تراشه و پاسخ همودینامیک می باشد.مواد و روشها: 100 بیمار ASA كلاس 1 و 2 كه تحت جراحی انتخابی كمتر از یک ساعت قرار می گرفتند به دو گروه مساوی به صورت تصادفی تقسیم شدند. بعد از تجویز میدازولام 0.03 میكروگرم بر كیلوگرم، رمی فنتانیل 4 میكروگرم بر كیلوگرم تجویز شد در گروه اول پروپوفول 2.5 میلی گرم بر كیلوگرم و در گروه دوم تیوپنتال 5 میلی گرم بر كیلوگرم به عنوان داروی هوشبر تزریق گردید. پس از 90 ثانیه لوله گذاری تراشه انجام شد. وضعیت لوله گذاری توسط پزشك انجام دهنده لوله گذاری به حالتهای عالی، خوب، متوسط و ضعیف تقسیم بندی شد فشار خون سیستولیک و دیاستولیک و متوسط شریانی و ضربان قلب در قبل از تزریق داروها بعد از القای بیهوشی و دقیقه های 1، 3، 5، 10 و 15 بعد از لوله گذاری ثبت می شد. اطلاعات جمع آوری شده با نرم افزار spss و آزمونهای آماریchi-square, independent t-test, paired t-test and fisher’s exact test. ارزیابی شد و P<0.05 معنی دار به حساب می آمد.یافته ها: وضعیت لوله گذاری تراشه عالی در 60%، خوب در 32% و متوسط در 16% بیماران گروه اول و در گروه دوم به ترتیب %42، %42 و %16 بود (p=0.166). در گروه اول 52% و در گروه دوم 24% نیاز به تزریق وریدی افدرین برای درمان هیپوتانسیون داشتند (p=0.004) و آتروپین در 4 بیمار گروه اول بعلت برادیكاردی داده شد (p=0.05).نتیجه گیری و توصیه ها: نتایج حاصله پیشنهاد می كنند كه پروپوفول و رمی فنتانیل در مقایسه با تیوپنتال سدیم و رمی فنتانیل نه تنها برتری برای لوله گذاری تراشه ندارد بلكه با تغییرات همودینامیک بیشتری همراه می باشد، لذا در صورت لوله گذاری با رمی فنتانیل بدون شل كننده عضلانی تیوپنتال سدیم داروی مناسب تری به نظر می رسد.

كلید واژه: لوله گذاری نای، رمی فنتانیل، پروپوفول

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی فایل word مقایسه پروپوفول و رمی فنتانیل با تیوپنتال و رمی فنتانیل برای لوله گذاری نای بدون استفاده از شل کننده عضلانی وارد صفحه فروش فایل دانلودی فایل word مقایسه پروپوفول و رمی فنتانیل با تیوپنتال و رمی فنتانیل برای لوله گذاری نای بدون استفاده از شل کننده عضلانی شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

فایل word مقایسه پروپوفول و رمی فنتانیل با تیوپنتال و رمی فنتانیل برای لوله گذاری نای بدون استفاده از شل کننده عضلانی

دانلود این فایل

ends