فایل word توسعه یافتگی و عدالت اجتماعی شهر تهران

فایل word توسعه یافتگی و عدالت اجتماعی شهر تهران

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

فایل word توسعه یافتگی و عدالت اجتماعی شهر تهران دارای 18 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word توسعه یافتگی و عدالت اجتماعی شهر تهران کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل word توسعه یافتگی و عدالت اجتماعی شهر تهران،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل word توسعه یافتگی و عدالت اجتماعی شهر تهران :

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : پژوهشهاي اقتصادي

تعداد صفحات :18

در تعریف های جدید توسعه پایدار، نقش مدیریت و برنامه ریزی شهری در كاهش ناهمانگیهای فضایی – اجتماعی جامعه شهری، اهمیت ویژه ای یافته است. زیرا در مباحث جدید توسعه یكسان و پایدار، تاكید عمده بر توسعه انسانی است و توانمند سازی گروههای محروم اجتماعی به عنوان شرط لازم دستیابی به پیشرفت و كاهش فقر با راهبرد توانمند سازی استعدادهای فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی به شمار می رود. بدیهی است جلب مشاركت مردمی و هموار شدن مسیر توسعه پایدار، می تواند از نتایج این راهبرد باشد. این مهم جز از راه سیاست گذاریهای مبتنی بر مباحث مربوط به حق تقدم گروههای محروم و تخصیص كارآمدتر منابع – كه خود از مباحث عمده عدالت اجتماعی می باشد – امكان پذیر نیست. این مقاله در پی یافتن چگونگی ناهماهنگی فضایی – اجتماعی شهر تهران بر اساس شاخصهای فقر و توسعه در سالهای 1376 و 1380 می باشد. این شاخصها از میانگین شاخصهای زیر به دست آمده اند.شاخصهای فقر شامل جمعیت غیر شاغل، كارگران ساده، نرخ وابستگی، تعداد بی سوادان، خانوارهای ساكن در كمتر از سه اتاق، مرگ و میر كل آلودگی و افراد تحت پوشش كمیته امداد است.شاخصهای توسعه شامل تعداد متخصصان، تعداد افراد دارای تحصیلات عالی، تعداد با سوادان، افراد ساكن در شش اتاق و بیشتر و قیمت زمین است.نتیجه های به دست آمده از بررسی نقشه های برابری توسط نرم افزار ArcView و جدولهای رتبه بندی مناطق – كه با استفاده از میزان انحراف از میانگین مناطق از شاخصهای فقر و توسعه به دست آمده است – بیانگر وجود نابرابری فضایی استانداردهای زندگی بین مناطق تهران و ادامه روند افزایشی آن از سال 1376 تا 1380 می باشد.

كلید واژه: توسعه پایدار، توسعه انسانی، ناهماهنگی فضایی – اجتماعی، عدالت اجتماعی، تخصیص منابع، مدیریت و برنامه ریزی شهری

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی فایل word توسعه یافتگی و عدالت اجتماعی شهر تهران وارد صفحه فروش فایل دانلودی فایل word توسعه یافتگی و عدالت اجتماعی شهر تهران شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

فایل word توسعه یافتگی و عدالت اجتماعی شهر تهران

دانلود این فایل

ends