فایل word تاثیر تنظیم کننده های رشد گیاهی بر کال زایی و رشد کالوس در قطعات جدا کشت ساقه کاج تهران (.Pinus eldarica M)

فایل word تاثیر تنظیم کننده های رشد گیاهی بر کال زایی و رشد کالوس در قطعات جدا کشت ساقه کاج تهران (.Pinus eldarica M)

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

فایل word تاثیر تنظیم کننده های رشد گیاهی بر کال زایی و رشد کالوس در قطعات جدا کشت ساقه کاج تهران (.Pinus eldarica M) دارای 18 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word تاثیر تنظیم کننده های رشد گیاهی بر کال زایی و رشد کالوس در قطعات جدا کشت ساقه کاج تهران (.Pinus eldarica M) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل word تاثیر تنظیم کننده های رشد گیاهی بر کال زایی و رشد کالوس در قطعات جدا کشت ساقه کاج تهران (.Pinus eldarica M)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل word تاثیر تنظیم کننده های رشد گیاهی بر کال زایی و رشد کالوس در قطعات جدا کشت ساقه کاج تهران (.Pinus eldarica M) :

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : علوم كشاورزي و منابع طبيعي

تعداد صفحات :18

توانایی كال زایی و میزان رشد كالوس در قطعات جدا كشت درختان تا 6 ساله كاج تهران (Pinus eldarica M.)، در سه محیط كشت متفاوت MMS، WPM1 و WPM2 مورد بررسی قرار گرفت. نتایج حاصل از این بررسی كه با تجزیه و واریانس در قالب كاملا تصادفی انجام شد، نشان داد كه در سطح اطمینان كمتر از یك درصد تفاوت معنی داری از نظر كال زایی در بین سه محیط مذكور وجود دارد. همچنین با مقایسه میانگین ها به وسیله آزمون چند دامنه ای جدید دانكن در سطح یك درصد مشخص شد كه از بین سه محیط مذكور، محیط كشت پایه MMS با محیط پایه WPM2 تفاوت معنی داری ندارد اما هر دو محیط ذكر شده با محیط پایه WPM1 تفاوت معنی داری دارند، ضمن اینكه از نظر كیفی كالوس حاصل از محیط كشت پایه MMS شفاف تر از كالوس حاصل از محیط پایه WPM2 به نظر می رسید. علاوه بر این شرایط هورمونی لازم برای كال زایی و رشد كالوس در تیمارها متفاوت محیط پایه MMS مورد بررسی دقیق تر قرار گرفت. نتایج حاصل از بررسی های اخیر نیز كه با آنالیزهای آماری ذكر شده همراه بود نشان داد كه برای كال زایی، حضور هورمون اكسینی 4-D,2 در محیط كشت ضروری است و در مقایسه با NAA برای رشد كالوس بهتر است. افزایش غلظت هورمون مذكور تا 7.5 میلی گرم در لیتر، باعث افزایش میزان كال زایی می گردد اما در واكشت های پس از كال زایی میزان رشد كالوس در غلظت های پایین تر، بیشتر است. در ضمن كال زایی مناسب و رشد بهینه كالوس كاج تهران در غلظت های 0.5 تا 7.5 میلی گرم در لیتر كینتین به عنوان محرك رشد همراه با 4-D,2 مشاهده گردید.

كلید واژه: كاج تهران، كشت بافت، كینتین و 2,4D

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
به پیشرفته ترین فروشگاه فایل خوش آمدید.جهت مشاهده توضیحات کامل فایل فایل word تاثیر تنظیم کننده های رشد گیاهی بر کال زایی و رشد کالوس در قطعات جدا کشت ساقه کاج تهران (.Pinus eldarica M) روی لینک ادامه مطلب کلیک کنید.

فایل word تاثیر تنظیم کننده های رشد گیاهی بر کال زایی و رشد کالوس در قطعات جدا کشت ساقه کاج تهران (.Pinus eldarica M)

دانلود این فایل

ends