فایل word از جمال شناسی تا زیبایی شناسی

فایل word از جمال شناسی تا زیبایی شناسی

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

فایل word از جمال شناسی تا زیبایی شناسی دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word از جمال شناسی تا زیبایی شناسی کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل word از جمال شناسی تا زیبایی شناسی،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل word از جمال شناسی تا زیبایی شناسی :

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : هنرهاي زيبا

تعداد صفحات :12

این مقاله در پی روشن نمودن تفاوت های جمال شناسی دینی با زیباشناسی مدرن و ارایه راهکارهایی است که هنر را در جایگاه واقعی خود قرار دهد.عالم پیش از مدرن هستی را با دیدگاه مثالی و خیالی می نگریست. در آن عالم که انسان ها غرق در معنویات بودند به جای کلمه زیبایی بیشتر از حسن و جمال بهره می بردند. عناصر این جمال اعم از سمعی یا بصری و ایستا یا پویا، تنها برانگیزنده احساس نبود. بلکه آنها بیش از هر چیز حقیقی بوده و سرور و ابتهاج حاصل نیز، از حقیقتشان نشات می گرفت.در آن دوران دین، هنر، حقیقت و زیبایی در آغوش هم بوده و هیچ تفاوتی بین امر مقدس و غیر مقدس وجود نداشت. هنر از امر هنری سرچشمه نمی گرفت، هنرمند فرد خاصی نبود و لذت بردن از آثار هنری بر اصول زیبا شناسی استوار نبود. انکشاف و بیرون آوردن وجود از پرده حجاب بود و به همین دلیل به قلمرو پوئیسیس (poiesis) تعلق داشت. در آن دوران هنر یکی از طرق تجلی ساحت الهی بود و کاری را که هنرمند و فن ورز انجام می داد و باعث ظهور بطون می شد نیز زیبا بود.با ورود واژه زیبایی شناسی (Aesthetics) در فرهنگ هنر جهانی توسط بومگارتن آلمانی و کشاندن آن به ورطه حسیات و هدف قرار گرفتن تحقیق در حالات احساسی انسان نسبت به موجود زیبا از آن جهت که متعلق احساس انسان می شود، انقطاع زیبایی و هنر با حقیقت و معرفت به منصه ظهور رسید.

كلید واژه: حسن، جمال، عشق، حقیقت، هنر، زیبایی، هنرمند، مدرنیسم، سوبژكتیویته، زیبایی شناسی

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
اینک شما با جستجوی عبارت فایل word از جمال شناسی تا زیبایی شناسی وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
فایل word از جمال شناسی تا زیبایی شناسی

دانلود این فایل

ends