فایل word بررسی تاثیر پیرسازی ترمومکانیکی بر خواص مکانیکی آلیاژ آلومینیم 7075

فایل word بررسی تاثیر پیرسازی ترمومکانیکی بر خواص مکانیکی آلیاژ آلومینیم 7075

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

فایل word بررسی تاثیر پیرسازی ترمومکانیکی بر خواص مکانیکی آلیاژ آلومینیم 7075 دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word بررسی تاثیر پیرسازی ترمومکانیکی بر خواص مکانیکی آلیاژ آلومینیم 7075 کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل word بررسی تاثیر پیرسازی ترمومکانیکی بر خواص مکانیکی آلیاژ آلومینیم 7075،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل word بررسی تاثیر پیرسازی ترمومکانیکی بر خواص مکانیکی آلیاژ آلومینیم 7075 :

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : نشريه بين المللي مهندسي صنايع و مديريت توليد (فارسي)(نشريه بين المللي علوم مهندسي)

تعداد صفحات :10

آلیاژ آلومینیم 7075 از جمله آلیاژهای نوردی است كه قابلیت عملیات حرارتی رسوب سختی را دارا می باشند. این آلیاژ جز خانواده آلیاژهای Al-Zn-Mg می باشد كه از استحكام و خواص مكانیكی بالایی برخوردار بوده و در صنایع نظامی و هوا فضا كاربرد وسیعی دارد. سیكل عملیات حرارتی رسوب سختی این آلیاژ طولانی است، از این رو كاهش زمان عملیات حرارتی از لحاظ اقتصادی حایز اهمیت است. هدف اصلی این پژوهش كاهش زمان عملیات حرارتی با استفاده از تلفیق سیكل پیرسازی دوگانه (Duplex Aging) و كار مكانیكی (عملیات نورد) می باشد. این سیكل شامل عملیات ترمومكانیكی از نوع T-AHA می باشد كه به FTMT معروف است. در این سیكل دماهای پیرسازی اولیه و ثانویه متفاوت بوده و عملیات نورد در دمای محیط انجام می گیرد در نهایت عوامل موثر در این فرآیند مورد بررسی قرار گرفته است. نتایج حاصله نشان می دهد كه عملیات ترمودینامیكی مذكور در مقایسه با سیكل متداول T6، تاثیر چندانی بر روی سختی آلیاژ ندارد اما باعث كاهش زمان عملیات حرارتی به میزان 58 درصد، افزایش استحكام تسلیم به میزان 9 درصد و افزایش استحكام كششی به میزان 5.5 درصد می گردد در حالی كه درصد ازدیاد طول آلیاژ در اثر اعمال سیكل ترمودینامیكی تغییر چندانی نمی كند.

كلید واژه: آلیاژ آلومینیم 7075، عملیات ترمومكانیكی، پیرسازی دوگانه، نورد

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی فایل word بررسی تاثیر پیرسازی ترمومکانیکی بر خواص مکانیکی آلیاژ آلومینیم 7075 وارد صفحه فروش فایل دانلودی فایل word بررسی تاثیر پیرسازی ترمومکانیکی بر خواص مکانیکی آلیاژ آلومینیم 7075 شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

فایل word بررسی تاثیر پیرسازی ترمومکانیکی بر خواص مکانیکی آلیاژ آلومینیم 7075

دانلود این فایل

ends