فایل word بررسی سرواپیدمیولوژی توکسوکاریازیس در کودکان 12-2 سال منطقه ماهیدشت از استان کرمانشاه، سال 83-1382

فایل word بررسی سرواپیدمیولوژی توکسوکاریازیس در کودکان 12-2 سال منطقه ماهیدشت از استان کرمانشاه، سال 83-1382

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

فایل word بررسی سرواپیدمیولوژی توکسوکاریازیس در کودکان 12-2 سال منطقه ماهیدشت از استان کرمانشاه، سال 83-1382 دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word بررسی سرواپیدمیولوژی توکسوکاریازیس در کودکان 12-2 سال منطقه ماهیدشت از استان کرمانشاه، سال 83-1382 کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل word بررسی سرواپیدمیولوژی توکسوکاریازیس در کودکان 12-2 سال منطقه ماهیدشت از استان کرمانشاه، سال 83-1382،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل word بررسی سرواپیدمیولوژی توکسوکاریازیس در کودکان 12-2 سال منطقه ماهیدشت از استان کرمانشاه، سال 83-1382 :

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : علوم پزشكي رازي (مجله دانشگاه علوم پزشكي ايران)

تعداد صفحات :10

زمینه و هدف: توکسوکاریازیس انسانی، یک عفونت قابل انتقال از حیوان به انسان است که ناشی از مهاجرت لارو گونه های توکسوکارا در بافت انسان می باشد. انسان بخصوص کودکان به وسیله بلع تخم های جنین دار شده از راه خاک، دستهای آلوده، سبزیجات خام و یا لارو موجود در گوشت نیم پخته میزبانان انتقالی مثل جوجه، گاو و گوسفند آلوده می شود. سه شکل بالینی توکسوکاریازیس بیان شده شامل سندرم لاروهای مهاجر احشایی، سندرم لاروهای مهاجر چشمی و توکسوکاریازیس مخفی است. شیوع در کشورهای در حال توسعه خصوصا در مناطق روستایی بالا است. در این مطالعه به منظور تعیین شیوع سرمی توکسوکاریازیس در کودکان منطقه ماهیدشت کرمانشاه واقع در غرب ایران یک تست الیزا با استفاده از آنتی ژن سنتتیک توکسوکاراکانیس انجام شد. روش بررسی: 260 کودک 12-2 ساله از هر دو جنس آزمایش شدند. درصد ائوزینوفیل خون و همچنین میزان IgE توتال به وسیله تکنیک الیزا تعیین شد، آزمایش مدفوع در سه نوبت انجام گردید. اطلاعات اپیدمیولوژی نیز طی پرسشنامه ای از والدین کودکان بدست آمد. یافته ها: شیوع توتال، 46/8% بود. تفاوت معنی داری بین فراوانی عفونت و سن و جنس مشاهده نشد(p<0.05). 15/1% خاک خواری گزارش گردید که تست سرولوژی هیچ کدام برای توکسوکارا مثبت نشد. در این مطالعه تفاوت معنی داری بین داشتن سگ و عفونت توکسوکارا مشاهده نگردید(p<0.05). نتیجه گیری: این ارزیابی می تواند بر افزایش آگاهی جمعیت ها در رابطه با خطر بیماری های زئونوز و همچنین درمان ضد کرمی سگها توسط دامپزشکان و مهم تر از آن، کنترل سگهای ولگرد تاثیر بگذارد.

كلید واژه: توكسوكاریازیس، سرواپیدمیولوژی، توكسوكاراكانیس

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی فایل word بررسی سرواپیدمیولوژی توکسوکاریازیس در کودکان 12-2 سال منطقه ماهیدشت از استان کرمانشاه، سال 83-1382 وارد صفحه فروش فایل دانلودی فایل word بررسی سرواپیدمیولوژی توکسوکاریازیس در کودکان 12-2 سال منطقه ماهیدشت از استان کرمانشاه، سال 83-1382 شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

فایل word بررسی سرواپیدمیولوژی توکسوکاریازیس در کودکان 12-2 سال منطقه ماهیدشت از استان کرمانشاه، سال 83-1382

دانلود این فایل

ends