فایل word مقاومت به سرما در ماهیان تیلاپیا: 1- تنوع فنوتیپی بین گونه ای و درون گونه ای

فایل word مقاومت به سرما در ماهیان تیلاپیا: 1- تنوع فنوتیپی بین گونه ای و درون گونه ای

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

فایل word مقاومت به سرما در ماهیان تیلاپیا: 1- تنوع فنوتیپی بین گونه ای و درون گونه ای دارای 5 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word مقاومت به سرما در ماهیان تیلاپیا: 1- تنوع فنوتیپی بین گونه ای و درون گونه ای کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل word مقاومت به سرما در ماهیان تیلاپیا: 1- تنوع فنوتیپی بین گونه ای و درون گونه ای،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل word مقاومت به سرما در ماهیان تیلاپیا: 1- تنوع فنوتیپی بین گونه ای و درون گونه ای :

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله تحقيقات دامپزشكي (دانشگاه تهران)

تعداد صفحات :5

مقاومت به سرما در ماهیان تیلاپیا كه بومی آفریقا هستند به عنوان یك عامل بازدارنده در توسعه پرورش آنها در نواحی معتدل و سردسیر از جمله مناطقی از ایران محسوب می شود. به منظور بررسی مقاومت به سرما در ماهیان تیلاپیا تعداد 207 ماهی از سه گونه Oreochromis niloticus، O. aureus و O. mossambicus مورد آزمایش برخورد با سرما قرار گرفتند. شاخصهای كمی مقاومت به سرما در ماهیان آزمایشی بر حسب دمایی كه در آن الگوهای رفتاری ویژه ای را در مواجهه با سرما نشان دادند، اندازه گیری شدند. این رفتارها شامل: عدم تعادل در شنا، از دست دادن كامل تعادل و بیهوشی ناشی از سرما بودند. براساس یافته های به دست آمده، اختلافهای فنوتیپی درون گونه ای (بین افراد یك گونه) وجود داشت و شاخصهای فنوتیپی مقاومت به سرما با یكدیگر همبستگی نشان دادند. به طور كلی تنوع موجود در هر شاخص در هر سه گونه كم (CV%7.3) بود اما به طور نسبی این تنوع در گونه O. mossambicus بیشتر از دو گونه دیگر بود. اختلافهای بین گونه ای (بین افراد گونه های مختلف) در مورد هر سه شاخص فنوتیپی مقاومت به سرما بسیار معنی دار بود (P<0.001). مقاومت به سرما در این گونه ها به ترتیب O. mossambicus <O. niloticus<O. aureus تشخیص داده شد. از میان ویژگیهای بیومتریك سن، جنس، وزن، طول و ارتفاع بدن ماهیان تنها سن دارای تاثیر معنی دار بر روی مقاومت به سرما بود. تكرارپذیری شاخصهای مقاومت به سرما در دو نوبت اندازه گیری در حد متوسط بود و مقدار آنها در سه گونه تیلاپیا r0.45 محاسبه گردید.

كلید واژه: ماهیان تیلاپیا، مقاومت به سرما، تنوع فنوتیپی، تكرارپذیری، پرورش آبزیان

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
اینک شما با جستجوی عبارت فایل word مقاومت به سرما در ماهیان تیلاپیا: 1- تنوع فنوتیپی بین گونه ای و درون گونه ای وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
فایل word مقاومت به سرما در ماهیان تیلاپیا: 1- تنوع فنوتیپی بین گونه ای و درون گونه ای

دانلود این فایل

ends