فایل word بررسی اثر غلظت بالای پروژسترون بر بقای پیوند پوست نوزاد به مادر در موش صحرایی

فایل word بررسی اثر غلظت بالای پروژسترون بر بقای پیوند پوست نوزاد به مادر در موش صحرایی

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

فایل word بررسی اثر غلظت بالای پروژسترون بر بقای پیوند پوست نوزاد به مادر در موش صحرایی دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word بررسی اثر غلظت بالای پروژسترون بر بقای پیوند پوست نوزاد به مادر در موش صحرایی کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل word بررسی اثر غلظت بالای پروژسترون بر بقای پیوند پوست نوزاد به مادر در موش صحرایی،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل word بررسی اثر غلظت بالای پروژسترون بر بقای پیوند پوست نوزاد به مادر در موش صحرایی :

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله تحقيقات پزشكي

تعداد صفحات :10

مقدمه: پژوهش‌های گذشته نشان داده است كه پروژسترون می ‌تواند تغییراتی در دستگاه ایمنی ایجاد كند. از سوی دیگر، پروژسترون، به عنوان هورمون اصلی دوران بارداری، نقش اساسی در لانه گزینی بلاستوسیست و نگهداشت بقای جنین دارد. از آنجا كه جنین یك پیوند آلو گرافت برای مادر به شمار می‌آید، به نظر می ‌رسد كه غلظت بالای پروژسترون بر دیگر پیوندها نیز اثر مثبت داشته باشد. در این پژوهش اثر غلظت بالای پلاسمایی پروژسترون بر زمان بقای پیوند آلوا گرافت پوست در موش صحرایی بررسی شده است. روش كار: به این منظور، شمار 61 موش ماده و نوزادهایشان (از نژاد چارلز ریور) در چهار گروه، یك گروه شاهد (14=n) و سه گروه دریافت كننده‌ پروژسترون با میزان‌های 6.5، 16.5 و 25 میلی ‌گرم در برابر هر كیلوگرم وزن بدن تقسیم بندی شدند. میزان‌های یاد شده، از مدروكسی پروژسترون استات، به صورت درون ماهیچه‌ای به موش‌های مادر تزریق شد. پنج روز پس از تزریق عمل پیوند با برداشتن یك قطعه‌ تمام ضخامت پوست از ناحیه‌ پشت بدن نوزاد و پیوند زدن آن درجای همانند به بدن مادر انجام گرفت. جای پیوند هر روز پانسمان شده و از نظر علایم رد پیوند مانند تورم، تشكیل اسكار و نكروز بررسی گردید. شماری از پیوندها مورد بررسی هیستوپاتولوژی قرار گرفتند.یافته‌ها: یافته‌های پژوهش نشان داد كه، میانگین زمان بقای پیوند (Survival Time) در گروه‌های دریافت كننده‌ پروژسترون با میزان بالا نسبت به گروه شاهد به گونه‌ای معنی‌دار بیشتر بود (P<0.05) نتیجه: غلظت بالای پلاسمایی پروژسترون بر پیوند آلو گرافت پوستی اثر بهبود بخش دارد و زمان بقای پیوند را افزایش می‌ دهد.

كلید واژه: پروژسترون، پیوند پوست، آلو گرافت، زمان بقا

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
به پیشرفته ترین فروشگاه فایل خوش آمدید.جهت مشاهده توضیحات کامل فایل فایل word بررسی اثر غلظت بالای پروژسترون بر بقای پیوند پوست نوزاد به مادر در موش صحرایی روی لینک ادامه مطلب کلیک کنید.

فایل word بررسی اثر غلظت بالای پروژسترون بر بقای پیوند پوست نوزاد به مادر در موش صحرایی

دانلود این فایل

ends