فایل word مقایسه بین توده های بدخیم پستان و بافت خوش خیم اطراف ضایعه از نظر وجود گیرنده HER-2

فایل word مقایسه بین توده های بدخیم پستان و بافت خوش خیم اطراف ضایعه از نظر وجود گیرنده HER-2

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

فایل word مقایسه بین توده های بدخیم پستان و بافت خوش خیم اطراف ضایعه از نظر وجود گیرنده HER-2 دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word مقایسه بین توده های بدخیم پستان و بافت خوش خیم اطراف ضایعه از نظر وجود گیرنده HER-2 کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل word مقایسه بین توده های بدخیم پستان و بافت خوش خیم اطراف ضایعه از نظر وجود گیرنده HER-2،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل word مقایسه بین توده های بدخیم پستان و بافت خوش خیم اطراف ضایعه از نظر وجود گیرنده HER-2 :

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : نشريه جراحي ايران

تعداد صفحات :9

مقدمه: كارسینوم پستان 32% از موارد سرطان در زنان را تشكیل می دهد. به همین دلیل بررسی های متعددی در زمینه عوامل موثر بر فاكتورهای تعیین كننده پیش آگهی و خط مشی درمان صورت گرفته است. یكی از فاكتورها گیرنده HER-2 می باشد. این سوال قابل طرح است كه وجود HER-2 در استرومای نسج سالم می تواند زمینه ساز كارسینوم باشد؟
مواد وروشها: این پژوهش با بررسی بر روی 3000 پرونده مربوط به سالهای80 تا 82 موجود در انیستیتو كانسر كه تشخیص پاتولوژیك آنها یكی از انواع بدخیمی های پستان بود و فاكتور HER-2 در آنها به روش IHC تعیین شده بود. و نیز لام پاتولوژیك آنها قابل دسترسی و رنگ آمیزی مجدد بود، صورت گرفته و نتایج حاصل از بررسی HER-2 در قسمت بدخیم و استرومای اطراف به اضافه فاكتور سن و نوع پاتولوژیك بدخیمی در آنها ثبت و بررسی شد. حجم نمونه نهایی 106مورد و نوع مطالعه توصیفی- تحلیلی (گذشته نگر) می باشد.
یافته ها: شیوع HER-2 در بافت بدخیم 58% و در بافت خوش خیم اطراف ضایعه 33% گزارش شد. 60.4% خانم های مبتلا به بدخیمی 60-41 سال سن داشتند و بیشترین مورد بدخیمی مربوط به نوع invasive Ductal CA با 77.4% ذكر شد. در مورد مقایسه بین بافت خوش خیم و بدخیم از نظر HER-2 مواردیكه بافت بدخیمشان از نظر این فاكتور مثبت و استرومای اطرافشان منفی بود (39%) از موارد عكس آن (12%) بیشتر بود. همچنین میزان HER-2 مثبت ها در سنین 60-41 سال (پری منوپوز) بیشتر از سایر سنین مشاهده شد.
بحث و نتیجه گیری: با توجه به نتایج به دست آمده می توان مطرح كرد كه، احتمال ابتلا به بدخیمی در صورت مثبت بودن فاكتور HER-2 در سلول ها بیشتر می شود.

كلید واژه: سرطان پستان، گیرنده HER-2

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
اینک شما با جستجوی عبارت فایل word مقایسه بین توده های بدخیم پستان و بافت خوش خیم اطراف ضایعه از نظر وجود گیرنده HER-2 وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
فایل word مقایسه بین توده های بدخیم پستان و بافت خوش خیم اطراف ضایعه از نظر وجود گیرنده HER-2

دانلود این فایل

ends