فایل word تعیین نگرش محققین علوم زیستی شهر اراک به تحقیقات مشارکتی با مردم در سال 1384

فایل word تعیین نگرش محققین علوم زیستی شهر اراک به تحقیقات مشارکتی با مردم در سال 1384

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

فایل word تعیین نگرش محققین علوم زیستی شهر اراک به تحقیقات مشارکتی با مردم در سال 1384 دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word تعیین نگرش محققین علوم زیستی شهر اراک به تحقیقات مشارکتی با مردم در سال 1384 کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل word تعیین نگرش محققین علوم زیستی شهر اراک به تحقیقات مشارکتی با مردم در سال 1384،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل word تعیین نگرش محققین علوم زیستی شهر اراک به تحقیقات مشارکتی با مردم در سال 1384 :

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله دانشگاه علوم پزشکي شهرکرد

تعداد صفحات :9

زمینه و هدف: پژوهش مشاركتی به مفهوم انجام تحقیقات در جهت یافتن پاسخ مناسب به معضلات اصلی جامعه با مشاركت افراد ذینفع، آموزش و ارائه مداخله های موثر اجتماعی می باشد. از آنجایی كه در این نوع پژوهشها محققین و مردم در كنار هم به تحقیق می پردازند و با توجه به نقش محققین و دانشگاهیان در انجام پژوهش های مشاركتی بر آن شدیم تا نگرش محققین علوم زیستی شهر اراك را در مورد این پژوهش ها مورد بررسی قرار دهیم.روش بررسی: این تحقیق توصیفی- تحلیلی است که بر روی 116 نفر از محققین دانشگاههای علوم پزشكی، علوم، آزاد اسلامی و مركز تحقیقات جهاد كشاورزی كه به صورت تصادفی انتخاب گردیده بودند انجام گرفت. ابزار گردآوری اطلاعات پرسشنامه خود ساخته می باشد كه پس از طراحی نمودار درختی، امتیاز گذاری، تهیه بانك سوال، مطالعه مقدماتی انجام یافت و بر اساس ضریب همبستگی هر سوال با امتیاز كل (جهت اعتبار) و آلفا كرونباخ (جهت پایایی) سوالات نهایی بر اساس مقیاس لیكرت انتخاب گردید. محققین در كلیه مراحل تحقیق متعهد به اصول اخلاق پژوهش بودند. یافته ها: در این تحقیق میانگین نگرش افراد مورد پژوهش نسبت به تحقیقات مشاركتی با مردم 96/67 (از حداكثر امتیاز 95)، بدست آمد و سپس به تفكیك میانگین نگرش افراد مورد پژوهش نسبت به مقوله توانمند بودن مردم 12/11 (از حداكثر امتیاز 15)، به مقوله رفع مشكلات جامعه 70/11 (از حداكثر امتیاز 15)، در مقوله اعتماد به تحقیقات مشاركتی با مردم 99/10 (از حداكثر امتیاز 15)، در مقوله زمان 49/7 (از حداكثر امتیاز 10)، در مقوله قابل انتشار بودن 47/7 (از حداكثر امتیاز 10)، در مقوله اعتبار 37/7 (از حداكثر امتیاز 10)، در مقوله مشاركت 24/6 (از حداكثر امتیاز 10) و در مقوله در آمد 55/5 (از حداكثر امتیاز 10) بدست آمد.نتیجه گیری: در این تحقیق مثبت ترین نگرش ها به ترتیب در مورد موثر بودن تحقیقات مشاركتی با مردم در رفع مشكلات جامعه، توانمندی مردم، و منفی ترین نگرش ها در مورد مشاركت و درآمد زا بودن تحقیقات مشاركتی با مردم می باشد. لذا جهت گسترش پژوهش های مشاركتی با مردم می بایست در جهت توجیه دانشگاهیان و ایجاد راهكار از طرف مسوولین جهت رفع این نگرش های منفی، همچون پیمانی كردن طرحهای تحقیقاتی مشاركتی با مردم اقدام نماییم.

كلید واژه: پژوهش های مشاركتی، مردم، محققین، نگرش، نیاز سنجی

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
اینک شما با جستجوی فایل word تعیین نگرش محققین علوم زیستی شهر اراک به تحقیقات مشارکتی با مردم در سال 1384 وارد صفحه فروش فایل دانلودی فایل word تعیین نگرش محققین علوم زیستی شهر اراک به تحقیقات مشارکتی با مردم در سال 1384 شده اید.

توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

فایل word تعیین نگرش محققین علوم زیستی شهر اراک به تحقیقات مشارکتی با مردم در سال 1384

دانلود این فایل

ends