فایل word اثر جیوه بر فعالیت غده تیرویید و کلسترول خون در رت

فایل word اثر جیوه بر فعالیت غده تیرویید و کلسترول خون در رت

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

فایل word اثر جیوه بر فعالیت غده تیرویید و کلسترول خون در رت دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word اثر جیوه بر فعالیت غده تیرویید و کلسترول خون در رت کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل word اثر جیوه بر فعالیت غده تیرویید و کلسترول خون در رت،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل word اثر جیوه بر فعالیت غده تیرویید و کلسترول خون در رت :

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله علمي دانشگاه علوم پزشکي قزوين

تعداد صفحات :6

زمینه: جیوه فلزی سمی است كه به طور وسیع در صنعت، كشاورزی و پزشكی مصرف می شود. این عنصر و املاح آن از طریق مواد خوراكی، راه های تنفسی و پوست سلول‎ها را آلوده می كند.هدف: مطالعه به منظور تعیین اثر املاح جیوه بر ترشح هورمون های تیروییدی در رت انجام شد.مواد و روش ها: در این مطالعه تجربی 5 رت به ازای هر آزمایش انتخاب شدند و پس از تزریق داخل صفاقی كلرید جیوه به میزان 3 میلی گرم بر كیلوگرم وزن بدن به مدت 10 روز و یك میلی‎گرم بر كیلوگرم وزن بدن به مدت 45 و 60 روز، متغیرهای T3، T4، TSH، T3 uptake و كلسترول در گروه بیوشیمی دانشكده داروسازی اصفهان اندازه گیری شدند و میانگین مقادیر حاصل در دو گروه آزمون و شاهد با آزمون تی مورد مقایسه قرار گرفت.یافته ها: تزریق 3 میلی گرم كلرید جیوه در10 روز به ترتیب T3، T4 و TSH و كلسترول را 29، 18، 30 و 8/4 درصد كاهش وT3 uptake را 5/23 درصد نسبت به گروه شاهد افزایش داد. تزریق روزانه یك میلی گرم كلرید جیوه به مدت 45 و 60 روز T3 را 30 و 51 درصد، T4 را 16 و 2/28 درصد و TSH را 40 و 44 درصد كاهش و T3 uptake را 24 و 22 و كلسترول را 8 و 11 درصد افزایش داد.نتیجه گیری: به نظر می رسد جیوه از طریق تاثیر بر هیپوتالاموس یا هیپوفیز، هیپوتیروئیدی ثانویه ایجاد كرده و باعث كاهش T3، T4، TSH و افزایش كلسترول شده است. در ضمن با تاثیر بر كبد موجب كاهش ساخت پروتیین شده كه در این مورد افزایش T3 uptake را به همراه داشته است.

كلید واژه: مسمومیت جیوه، كلسترول، غدد درون ریز، تیروكسین

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
اینک شما با جستجوی فایل word اثر جیوه بر فعالیت غده تیرویید و کلسترول خون در رت وارد صفحه فروش فایل دانلودی فایل word اثر جیوه بر فعالیت غده تیرویید و کلسترول خون در رت شده اید.

توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

فایل word اثر جیوه بر فعالیت غده تیرویید و کلسترول خون در رت

دانلود این فایل

ends