فایل word بررسی موارد خونریزی خودبخودی مغز در بیمارستان سینا در سال های 80-1377

فایل word بررسی موارد خونریزی خودبخودی مغز در بیمارستان سینا در سال های 80-1377

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

فایل word بررسی موارد خونریزی خودبخودی مغز در بیمارستان سینا در سال های 80-1377 دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word بررسی موارد خونریزی خودبخودی مغز در بیمارستان سینا در سال های 80-1377 کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل word بررسی موارد خونریزی خودبخودی مغز در بیمارستان سینا در سال های 80-1377،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل word بررسی موارد خونریزی خودبخودی مغز در بیمارستان سینا در سال های 80-1377 :

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : حكيم

تعداد صفحات :9

مقدمه: در میان سكته های مغزی، خونریزی های مغزی از نظر شیوع پس از سكته های ایسكمیك قرار می گیرند ولی مرگ و میر بیشتری نسبت به آنها در مرحله حاد بیماری دارند. هدف این مطالعه بررسی موارد مرگ و علل موثر بر آن در بیماران مبتلا به خونریزی اولیه مغز بود.روش كار: این مطالعه، یك مطالعه مقطعی است كه در طی 3 سال بر روی 121 بیمار با خونریزی اولیه مغز (ICH) انجام شده است.نتایج: در این بررسی %65 بیماران در سنین 60 تا 80 سال بودند و %68.3 آنها، سابقه فشار خون داشتند، شایعترین محل های خونریزی هسته های قاعده ای و نیمكره های مغزی بودند. میزان مرگ و میر بیمارستانی %47.1 بود و بیشترین موارد در 2 روز اول بستری اتفاق افتاده بود. همچنین از 28 بیماری كه در آنها عمل جراحی انجام شده بود، 22 نفر (%78) فوت نمودند و در گروهی كه فقط درمان طبی گرفتند، %38.1 موارد فوت شدند. بیشتر موارد جراحی در بیماران بدحال انجام شده بود. همچنین شرایط جراحی از قبیل فرد جراح در همه یكسان نبود.نتیجه گیری: بیشترین موارد مرگ و میر در دو هفته اول و بخصوص در 2 روز اول اتفاق افتاد و عواملی كه در آنالیز تك متغیره به عنوان عامل موثر بر پیش آگهی شناخته شدند، شامل سطح هوشیاری، حجم هماتوم، وجود خونریزی داخل بطنی، هیدروسفالی، و شیفت عناصر خط وسط بودند. در این مطالعه، سن، جنس، سابقه فشار خون، متوسط فشار خون حین بستری، دیابت، مصرف سیگار به عنوان عوامل پیش آگهی كننده مرگ و میر شناخته نشدند. در ارتباط با نقش جراحی در خونریزی های اولیه مغزی مطالعات اختصاصی با شرایط مشابه در بیماران كمك كننده خواهند بود.

كلید واژه: خونریزی اولیه مغز، مرگ و میر در خونریزی مغز، خونریزی مغزی و فشار خون، پیش آگهی خونریزی اولیه مغزی

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی فایل word بررسی موارد خونریزی خودبخودی مغز در بیمارستان سینا در سال های 80-1377 وارد صفحه فروش فایل دانلودی فایل word بررسی موارد خونریزی خودبخودی مغز در بیمارستان سینا در سال های 80-1377 شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

فایل word بررسی موارد خونریزی خودبخودی مغز در بیمارستان سینا در سال های 80-1377

دانلود این فایل

ends