فایل word انطباق و استاندارد سازی آزمون غیر کلامی هوش اسنایدرز – اومان برای کودکان 7 – 2.5 سال: یک مطالعه مقدماتی

فایل word انطباق و استاندارد سازی آزمون غیر کلامی هوش اسنایدرز - اومان برای کودکان 7 - 2.5 سال: یک مطالعه مقدماتی

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

فایل word انطباق و استاندارد سازی آزمون غیر کلامی هوش اسنایدرز – اومان برای کودکان 7 – 2.5 سال: یک مطالعه مقدماتی دارای 32 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word انطباق و استاندارد سازی آزمون غیر کلامی هوش اسنایدرز – اومان برای کودکان 7 – 2.5 سال: یک مطالعه مقدماتی کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل word انطباق و استاندارد سازی آزمون غیر کلامی هوش اسنایدرز – اومان برای کودکان 7 – 2.5 سال: یک مطالعه مقدماتی،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل word انطباق و استاندارد سازی آزمون غیر کلامی هوش اسنایدرز – اومان برای کودکان 7 – 2.5 سال: یک مطالعه مقدماتی :

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : پژوهش در حيطه كودكان استثنايي

تعداد صفحات :32

پژوهش حاضر با هدف بررسی ویژگیهای روان سنجی و عملی بودن فرم كوتاه آزمون غیركلامی هوش اسنایدرز – اومان برای كودكان 2.5-7 سال( 7 – 2/1 SON-R 2) روی یك گروه از كودكان تهران با حجم 125 نفر ) 66 پسر و 59 دختر( كه با روش نمونه برداری تصادفی چند مرحله ای از بین كودكان مهدهای كودك تحت نظارت بهزیستی انتخاب شدند، اجرا گردید. برای تحلیل سوالات از مدل كلاسیك آزمون و مدل 2 و 3 پارامتری مبتنی بر نظریه سوال – پاسخ (IRT) استفاده گردید. اعتبار خرده آزمونها (موزاییكها، طبقه بندیها، موقعیتها و الگوها) با استفاده از فرمول 2 و اعتبار مقیاسهای عملی و استدلال و كل آزمون از طریق فرمول آلفای طبقه ای برآورد گردید. ضریب اعتبار خرده آزمونها برای كل گروه به ترتیب 0.72، 0.71، 0.67 و 0.75 و ضریب اعتبار مقیاس عملی، استدلال و كل آزمون نیز به ترتیب 0.81، 0.76 و 0.84 است. در خصوص روایی نیز تحلیلهای مختلفی صورت گرفت. از جمله این تحلیل ها می توان به همبستگی درونی خرده آزمونها، همبستگی سوال – نمره كل، همبستگی خرده آزمون ها با مقیاس ها و كل آزمون، تمایز گذاری سنی و قدرت تمایز گذاری اشاره كرد. بطور كلی یافته های حاصل از این پژوهش نشان داد كه آزمون مورد بحث از اعتبار و روایی بالایی برخوردار است و با اطمینان می توان از آن، جهت سنجش هوش كلی كودكان 2.5-7 سال استفاده كرد. با این حال، قبل از استاندارد سازی و هنجاریابی آن در مقیاس وسیع باید برخی از تصاویر سوالات A، 9، 10، 12، 13، 14، 8، و 15 خرده آزمون طبقه بندیها با تصاویری كه برای كودكان ایرانی آشنا هستند، جایگزین گردند. علاوه بر این ترتیب سوالات نیز باید بر اساس دشواری آنها اصلاح گردد.

كلید واژه: آزمون غیركلامی، هوش، اعتبار، روایی

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی فایل word انطباق و استاندارد سازی آزمون غیر کلامی هوش اسنایدرز – اومان برای کودکان 7 – 2.5 سال: یک مطالعه مقدماتی وارد صفحه فروش فایل دانلودی فایل word انطباق و استاندارد سازی آزمون غیر کلامی هوش اسنایدرز – اومان برای کودکان 7 – 2.5 سال: یک مطالعه مقدماتی شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

فایل word انطباق و استاندارد سازی آزمون غیر کلامی هوش اسنایدرز – اومان برای کودکان 7 – 2.5 سال: یک مطالعه مقدماتی

دانلود این فایل

ends