فایل word تاثیر ترکیبات مهارکننده HMG-CoA Reductase (لوواستاتین) بر تراکم استخوان در بیماران دیابتی نوع 2 یائسه

فایل word تاثیر ترکیبات مهارکننده HMG-CoA Reductase (لوواستاتین) بر تراکم استخوان در بیماران دیابتی نوع 2 یائسه

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

فایل word تاثیر ترکیبات مهارکننده HMG-CoA Reductase (لوواستاتین) بر تراکم استخوان در بیماران دیابتی نوع 2 یائسه دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word تاثیر ترکیبات مهارکننده HMG-CoA Reductase (لوواستاتین) بر تراکم استخوان در بیماران دیابتی نوع 2 یائسه کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل word تاثیر ترکیبات مهارکننده HMG-CoA Reductase (لوواستاتین) بر تراکم استخوان در بیماران دیابتی نوع 2 یائسه،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل word تاثیر ترکیبات مهارکننده HMG-CoA Reductase (لوواستاتین) بر تراکم استخوان در بیماران دیابتی نوع 2 یائسه :

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله غدد درون ريز و متابوليسم ايران

تعداد صفحات :10

مقدمه: با توجه به وجود شواهدی دال بر كاهش میزان شكستگی استخوان در بیمارانی كه برای درمان هیپركلسترولمی از تركیبات استاتین استفاده كرده اند و بالاتر بودن شیوع شكستگی استخوان در بیماران دیابتی، این مطالعه به منظور بررسی تاثیر لواستاتین بر تراكم استخوان در زنان دیابتی نوع 2 یائسه به انجام رسیده است. مواد و روش ها: در یك كارآزمایی بالینی تراكم املاح استخوانی (BMD) 60 زن دیابتی نوع 2 یائسه در دو گروه شاهد (كلسترول نرمال) و مورد (هیپركلسترولمی) كه از نظر سن، مدت دیابت، BMI و مدت یائسگی همسان شده بودند، به روش DXA سنجیده شد. سپس گروه مورد به مدت 1.5 سال تحت درمان با لواستاتین قرار گرفتند و پس از سنجش مجدد تراكم استخوان در هر گروه، نتایج به دست آمده مقایسه شد.یافته ها: تراكم استخوان در توتال هیپ و مهره های كمری در گروه درمان افزایش داشت (p<0.01) این پارامتر در گروه شاهد در توتال هیپ كاهش اما در فقرات كمری افزایش یافته بود، ولی از نظر آماری معنی دار نبود. درصد تغییرات تراكم استخوان در دو گروه تحت مطالعه، مورد و شاهد به ترتیب در گردن فمور %3.5 در مقابل %-2.54، در مثلث وارد %15.7 در مقابل %3، تروكاتتر %1.7 در برابر %-2.2، توتال هیپ %3.29 در مقابل %-2.2 و در مهره های كمری %3.2 در برابر %1.1 بود. تفاوت در مثلث وارد و ستون مهره ها معنی دار نبود.نتیجه گیری: لواستاتین سبب افزایش تراكم املاح استخوان در بیماران دیابتی تیپ 2 یائسه می گردد. استفاده از این داروها به ویژه در بیماران هیپركلسترولمیك می تواند از پیشرفت استئوپوروز پیشگیری كند یا سرعت آن را كاهش دهد.

كلید واژه: دیابت نوع 2، استئوپوروز، تراكم استخوان، لواستاتین

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
پژوهشگر گرامی فایل کامل فایل word تاثیر ترکیبات مهارکننده HMG-CoA Reductase (لوواستاتین) بر تراکم استخوان در بیماران دیابتی نوع 2 یائسه با تنظیمات کامل و دقیق آماده مطالعه و بررسی شما می باشد شما با دانلود فایل فایل word تاثیر ترکیبات مهارکننده HMG-CoA Reductase (لوواستاتین) بر تراکم استخوان در بیماران دیابتی نوع 2 یائسه دیگر نیاز به ویرایش اساسی در داخل فایل را ندارید برای مشاهده بخشی از متن فایل بر روی دکمه “توضیحات بیشتر ” در پایین این متن کلیک کنید.

دانلود این فایل

ends