فایل word بررسی اثرات درمانی اریترومایسین در بیماران مبتلا به پیتریازیس روزه آ

فایل word بررسی اثرات درمانی اریترومایسین در بیماران مبتلا به پیتریازیس روزه آ

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

فایل word بررسی اثرات درمانی اریترومایسین در بیماران مبتلا به پیتریازیس روزه آ دارای 5 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word بررسی اثرات درمانی اریترومایسین در بیماران مبتلا به پیتریازیس روزه آ کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل word بررسی اثرات درمانی اریترومایسین در بیماران مبتلا به پیتریازیس روزه آ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل word بررسی اثرات درمانی اریترومایسین در بیماران مبتلا به پیتریازیس روزه آ :

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله پزشکي دانشگاه علوم پزشكي تبريز

تعداد صفحات :5

زمینه و اهداف: پیتریازیس روزه آ یک بیماری نسبتا شایع پوستی می باشد که تا به امروز هنوز درمان دارویی قطعی و بی خطری برای آن وجود ندارد. هدف این مطالعه ارزیابی اثرات درمانی اریترومایسین خوراکی در درمان این بیماران می باشد.روش بررسی: این مطالعه بصورت آینده نگر روی بیماران مبتلا به پیتریازیس روزه آ که از تاریخ مهر ماه 1380 به مدت دو سال به درمانگاه پوست مراجعه کرده اند انجام شده است. در کل 50 بیمار در این مدت تعیین و به صورت یک در میان به دو گروه دریافت کننده دارو (اریترومایسین+ کلرفینر آمین یا دیفن هیدرامین) و دارونما (کلرفینر آمین یا دیفن هیدرامین) تقسیم گردیدند. هر دو گروه از نظر متغیرهایی مانند سن، جنس، طول مدت بیماری با همدیگر یکسان بودند. بیماران دو هفته بعد از شروع درمان بر اساس میزان پاسخ بالینی به سه گروه پاسخ کامل، پاسخ نسبی و عدم پاسخ تقسیم گردیدند.یافته ها: شیوع عفونت تنفسی قبل از ایجاد ضایعات پوستی این بیماران %72 بود. پاسخ کامل در %64 گروه دریافت کننده دارو مشاهده گردید که این رقم در گروه دارونما صفر درصد بود (p=0.0001). عارضه دارویی خاصی طی این مدت مشاهده نگردید.نتیجه گیری: اریترومایسین خوراکی در درمان بیماران مبتلا به پیتریازیس روزه آ موثر و بدون عارضه می باشد.

كلید واژه: پیتریازیس روزه آ، اریترومایسین خوراكی، كلرفنیرامین

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
به پیشرفته ترین فروشگاه فایل خوش آمدید.جهت مشاهده توضیحات کامل فایل فایل word بررسی اثرات درمانی اریترومایسین در بیماران مبتلا به پیتریازیس روزه آ روی لینک ادامه مطلب کلیک کنید.

فایل word بررسی اثرات درمانی اریترومایسین در بیماران مبتلا به پیتریازیس روزه آ

دانلود این فایل

ends