فایل word @ بررسی میزان شیوع هپاتیت B ،C و HIV در بیماران هموفیلی استان آذربایجان شرقی در سال 1383

فایل word @ بررسی میزان شیوع هپاتیت B ،C و HIV در بیماران هموفیلی استان آذربایجان شرقی در سال 1383

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

فایل word @ بررسی میزان شیوع هپاتیت B ،C و HIV در بیماران هموفیلی استان آذربایجان شرقی در سال 1383 دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word @ بررسی میزان شیوع هپاتیت B ،C و HIV در بیماران هموفیلی استان آذربایجان شرقی در سال 1383 کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل word @ بررسی میزان شیوع هپاتیت B ،C و HIV در بیماران هموفیلی استان آذربایجان شرقی در سال 1383،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل word @ بررسی میزان شیوع هپاتیت B ،C و HIV در بیماران هموفیلی استان آذربایجان شرقی در سال 1383 :

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : فصلنامه پژوهشي خون

تعداد صفحات :12

سابقه و هدف: بیماران هموفیلی به دلیل دریافت مكرر فرآورده ‌های خونی و كنسانتره فاكتورهای انعقادی در معرض ابتلا به عفونت‌ های ویروسی قابل انتقال از راه خون می ‌باشند كه از میان آن ‌ها عفونت هپاتیت C و HIV تاثیر زیادی بر زندگی این بیماران داشته است . عدم اعمال روش‌ های ویروس زدایی بر روی كنسانتره فاكتورهای انعقادی تا قبل از سال 1985 موجب گردید كه تقریبا تمام بیماران هموفیلی كه تا قبل از سال 1985 تحت درمان با كنسانتره فاكتورهای انعقادی قرار گرفته بودند، مبتلا به عفونت هپاتیت C شوند. در بسیاری از كشورها حدود 50% بیماران هموفیلی به عفونت HIV نیز مبتلا شده‌اند. در این مطالعه هدف، بررسی میزان شیوع هپاتیت B،C و HIV در بیماران هموفیلی استان آذربایجان شرقی می‌باشد. مواد و روش ‌ها: 162بیمار خونریزی دهنده شامل 113 بیمار مبتلا به هموفیلی نوع A و 17 بیمار مبتلا به هموفیلی نوع B 13 نفر مبتلا به كمبود سایر فاكتورهای انعقادی، 13 نفر مبتلا به بیماری فون‌ویلبراند و 6 نفر مبتلا به سایر اختلالات پلاكتی كه در استان آذربایجان شرقی زندگی می ‌كنند در این مطالعه مشاهده ‌ای، مورد بررسی قرار گرفتند. از ابتدای سال 1382 از این بیماران نمونه ‌گیری به عمل آمد و از نظر وجود HCVAb, HIVAb, HBsAg تحت آزمایش‌های سـرولوژی قـرار گرفتند . سایر اطلاعات مربوط به نوع بیماری ، شدت بیماری ، سن و جنسیت به صورت پرسـش نامه‌ای و مراجعه به پرونده بیماران جمع آوری شد و اطلاعات توسط آزمون ‌های آماری كای دو (Chi-square) و دقیق فیشر(Fisher”s exact test) ارزیابی شد .یافته‌ ها: از 113 بیمار با هموفیلی نوع A، 63 مورد (56%) و از 17 بیمار با هموفیلی نوع B ، 9 مورد (53%) از نظر HCVAb تاییدی مثبت بودند كه در این بین جوان ترین بیمار هموفیلی HCVAb مثبت، 11 ساله بود و سابقه اولین تزریق وی سال 1372 می باشد . در گروه سنی كمتر از 10 سال در هیچ كدام از بیماران، آزمایش HCVAb مثبت نبود. در مجموع هیچ موردHCV مثبت در متولدین بعد از سال 1374 یعنی بعد از اجرای طرح غربالگری مشاهده نمی شود(P<0.001) . یك نفر (9/0%) از بیماران، مبتلا به عفونت HIV و 3 مورد (7/2%) از نظر HBsAg مثبت بودند كه در گروه هموفیلی نوع A قرار داشتند . بیشترین موارد HCV مثبت در گروه بیماران هموفیلی شدید (با كمبود فاكتور 1% <) قرار داشت به این ترتیب كه در هر دو گروه بیماران هموفیلی شدید A و B میزان آلودگی هپاتیت C 75% بود.نتیجه گیری: در متولدین سال 1374 به بعد شواهدی از عفونت HCV مشاهده نمی شود. یك مورد (9/0%) بیمار HIV مثبت در این مطالعه وجود داشت كه از این نظر وضعیت استان نسبت به كشورهای مختلف بسیار مطلوب‌ تر است.

كلید واژه: هموفیلی، هپاتیت C، هپاتیت HIV ،B

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی فایل word @ بررسی میزان شیوع هپاتیت B ،C و HIV در بیماران هموفیلی استان آذربایجان شرقی در سال 1383 وارد صفحه فروش فایل دانلودی فایل word @ بررسی میزان شیوع هپاتیت B ،C و HIV در بیماران هموفیلی استان آذربایجان شرقی در سال 1383 شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

فایل word @ بررسی میزان شیوع هپاتیت B ،C و HIV در بیماران هموفیلی استان آذربایجان شرقی در سال 1383

دانلود این فایل

ends