فایل word بررسی برخی مشخصات علمی و کاربردی گونه گبر Acacia tortilis (Forssk.) Hayne

فایل word بررسی برخی مشخصات علمی و کاربردی گونه گبر Acacia tortilis (Forssk.) Hayne

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

فایل word بررسی برخی مشخصات علمی و کاربردی گونه گبر Acacia tortilis (Forssk.) Hayne دارای 14 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word بررسی برخی مشخصات علمی و کاربردی گونه گبر Acacia tortilis (Forssk.) Hayne کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل word بررسی برخی مشخصات علمی و کاربردی گونه گبر Acacia tortilis (Forssk.) Hayne،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل word بررسی برخی مشخصات علمی و کاربردی گونه گبر Acacia tortilis (Forssk.) Hayne :

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : پژوهش و سازندگي

تعداد صفحات :14

گونه گبر از خانواده Mimosaceae و دارای 4 زیر گونه است و دو زیر گونه آن هر یک دارای 2 واریته بوده و زیرگونه موجود در ایران تورتیلیس می باشد. فلور مناطق انتشار طبیعی گونه متعلق به 44 خانواده گیاهی است که خانواده های Ephedraceae، Chenopodiaceae، Poaceae و گونه های Hammada salicornica، Aristida adscensionis، Ephedra foliata، Stipa capensi، در همه رویشگاه های گونه گبر حضور دارند در ضمن گونه های بالارونده از جمله Pentatropis spiralis، Ephedra foliata، Commicapus stenocarpus به کرات بر روی گونه گبر مشاهده شده اند. در این مطالعه دو گونه سوسک بذر خواه Pentatropis spiralis و Bruchidius sahlbergi برای اولین بار از روی این گونه جمع آوری و شناسایی شده است. تجزیه قسمتهای قابل تعلیف این گونه نشانه می دهد که بذر سبز و نارس، میوه، بذر رسیده و برگ آن از نظر میزان پروتیین خام در مقایسه با یونجه غنی تر است. شایان ذکر است سرشاخه، گل و میوه این گونه از منابع خوراکی عمده بز و شتر درمناطق انتشار طبیعی گونه است و گلهای معطر فراوان آن یک منبع مهم تغذیه زنبور عسل می باشد. چوب محکم و با دوام این گونه برای تیرهای حصار، پرچین باغ، آغل، پایه های تور ماهی گیری، ایجاد سایبان ، پایه های کپر، ساختن دسته افزار کشاورزی، پایه های تختخواب ، قالب سندان، سرچکشهای چوبی و بویژه به علت قابلیت جست زایی و شاخه زادی آن ، سازگاری ، قابلیت اصلاح ژنتیکی، مقدار بالای انرژی چوب آن، تکثیر آسان و مقاوم بودن این گونه به امراض و آفات دارای معیارهای لازم برای کشت عمده جهت تامین سوخت می باشد. در ضمن چوب سوخت و ذغال آن عالی و بادوام است. در این مطالعه مقاطع میکروسکوپی چوب این گونه تشریح شده است. از دیگر موارد استفاده این گونه چند منظوره مناطق خشک و بیابانی، قابلیت آن برای حفاظت خاک و تثبیت شن است. ثبت مراحل حیاتی این گونه نشان می دهد که رشد رویشی آن در فصل خنک و دوره ریزش باران سالانه و فصل گلدهی و میوه دهی در فصل گرم و خشک سال رخ می دهد و تیرماه مناسب ترین زمان جمع آوری بذر است.

كلید واژه: مشخصات، ایران

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
به پیشرفته ترین فروشگاه فایل خوش آمدید.جهت مشاهده توضیحات کامل فایل فایل word بررسی برخی مشخصات علمی و کاربردی گونه گبر Acacia tortilis (Forssk.) Hayne روی لینک ادامه مطلب کلیک کنید.

فایل word بررسی برخی مشخصات علمی و کاربردی گونه گبر Acacia tortilis (Forssk.) Hayne

دانلود این فایل

ends