فایل word آلودگی به انگلهای روده ای در کودکان مهدکودکهای زاهدان

فایل word آلودگی به انگلهای روده ای در کودکان مهدکودکهای زاهدان

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

فایل word آلودگی به انگلهای روده ای در کودکان مهدکودکهای زاهدان دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word آلودگی به انگلهای روده ای در کودکان مهدکودکهای زاهدان کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل word آلودگی به انگلهای روده ای در کودکان مهدکودکهای زاهدان،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل word آلودگی به انگلهای روده ای در کودکان مهدکودکهای زاهدان :

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله تحقيقات علوم پزشكي زاهدان (طبيب شرق) zahedan journal of research in medical sciences

تعداد صفحات :10

زمینه و هدف: آلودگی به انگلهای روده ای در كودكان كشورهای در حال توسعه هنوز بالا و در خور توجه است. با توجه به اینكه مهد كودك معمولا اولین سطح تماس اطفال با اجتماع محسوب می شود، هدف از این مطالعه تعیین فراوانی انگلهای روده ای كودكان در بدو ورود به مهد كودك و مقایسه آن با میزان آلودگی 4 تا 6 ماه بعد از آن بوده است.
مواد و روش كار: در این مطالعه كوهورت، در نیمه دوم سال 1378 طی دو مرحله مجموعا 853 كودك 4 تا 6 ساله بصورت تصادفی از مهد کودكهای نواحی مختلف شهر زاهدان انتخاب و بعد از ثبت اطلاعات نمونه های مدفوع كودكان با آزمایش های لام مستقیم، چسب اسكاچ و روش فرمالین – اتر بررسی شد. در مرحله اول تعداد 415 كودك در بدو ورود و در مرحله بعد به فاصله 4 تا 6 ماه بعد از ورود 438 كودك مورد بررسی قرار گرفتند. جهت مقایسه میزان آلودگی مراحل اول و دوم خطر نسبی محاسبه شد.
یافته ها: نسبت اطفال آلوده در مرحله اول %19.1 و در مرحله دوم %42 بود. بیشترین افزایش در میزان آلودگی به اكسیور از%4.7 در مرحله اول به %15.5 در مرحله دوم مشاهده گردید. میزان آلودگی به ژیاردیا لامبلیا و هیمنولپیس نانا در مرحله اول به ترتیب 10.6 و %3.1 و در مرحله دوم به ترتیب به 15 و %4.6 رسید )خطر نسبی به ترتیب برابر با 1.4 و (1.5. در مجموع در دو مرحله طرح 853 كودك زیر 6 سال بررسی شدند كه 263 نفر (%30.8) حداقل به یك انگل روده ای آلودگی داشتند. فراوانی آلودگی به اكسیور در 785 لام تهیه شده 78 مورد (%9.9) بود.
نتیجه گیری: با در نظر گرفتن چگونگی انجام سیر تكاملی و نحوه سرایت انگلهای روده ای به نظر می رسد آگاهی دست اندركاران مراكز نگهداری اطفال ناقص و رعایت موازین بهداشتی ناكافی است. بررسی دقیقتر علل و عوامل سرایت آلودگی در مهد كودكها و حذف آنها، انجام آزمایش های ادواری كودكان و مربیان و كنترل بهداشتی و آموزش كاركنان ضروری به نظر می رسد.

كلید واژه: آلودگی، انگل روده ای، مهد كودك

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
لحظات خوشی را برای شما آرزومندیم
با سلام،محصول دانلودی فایل word آلودگی به انگلهای روده ای در کودکان مهدکودکهای زاهدان آماده ارائه به جویندگان عزیز میباشد.با کلیک روی دکمه ادامه مطلب به صفحه توضیحات کامل فایل word آلودگی به انگلهای روده ای در کودکان مهدکودکهای زاهدان و بررسی کامل هدایت میشوید

فایل word آلودگی به انگلهای روده ای در کودکان مهدکودکهای زاهدان

دانلود این فایل

ends