فایل word تراکم معدنی استخوان در جمعیت مردان: بررسی ارتباط با فشار خون شریانی و مصرف کلسیم روزانه

فایل word تراکم معدنی استخوان در جمعیت مردان: بررسی ارتباط با فشار خون شریانی و مصرف کلسیم روزانه

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

فایل word تراکم معدنی استخوان در جمعیت مردان: بررسی ارتباط با فشار خون شریانی و مصرف کلسیم روزانه دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word تراکم معدنی استخوان در جمعیت مردان: بررسی ارتباط با فشار خون شریانی و مصرف کلسیم روزانه کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل word تراکم معدنی استخوان در جمعیت مردان: بررسی ارتباط با فشار خون شریانی و مصرف کلسیم روزانه،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل word تراکم معدنی استخوان در جمعیت مردان: بررسی ارتباط با فشار خون شریانی و مصرف کلسیم روزانه :

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله تحقيقات علوم پزشكي زاهدان (طبيب شرق) zahedan journal of research in medical sciences

تعداد صفحات :9

هدف این مطالعه مشخص کردن ارتباط بین تراکم مواد معدنی استخوان (BMD) با فشار خون و کلسیم دریافتی روزانه در 214 مرد که سن آن ها بین 20 تا 76 سال است، می باشد. BMD با روش DEXA در مهره های کمری (L2-L4) و مناطق مختلف استخوان فمور اندازه گیری شد. فشار خون سیستولیک و دیاستولیک توسط دستگاه اندازه گیری فشار خون MPC-350 اندازه گیری گردید. داده های دموگرافیک توسط پزشکان جمع آوری و میزان مصرف روزانه کلسیم افراد شرکت کننده با پرسش نامه های تغذیه ای مشخص شد.
مدل های رگرسیون چندگانه خطی پس از همسان شدن برای سن، شاخص توده بدنی، کلسیم رژیم غذایی و تاریخچه ورزشی بیماران، نشان دادند که فشار خون دیاستولیک با BMD گردن فمور رابطه منفی دارد P=0.032) و (B=-0.145. با در نظر گرفتن همان فاکتورها فشار خون دیاستولیک ارتباط منفی نزدیک به معنی دار بودن با BMA گردن فمور داشت. فشار خون سیستولیک با BMD گردن فمور P=0.012) و (r=-0.171 و Ward’s P=0.006) و (r=-0.186 ارتباط داشت، اما این ارتباط پس از در نظر گرفتن فاکتورهای مداخله گر محتمل پایدار نماند. مطالعات بیشتری لازم است تا مشخص شود که افزایش فشار خون به عنوان یک علت باعث کاهش توده استخوانی می شود.

كلید واژه: تراكم معدنی استخوان، فشار خون شریانی، مصرف كلسیم روزانه

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
اینک شما با جستجوی عبارت فایل word تراکم معدنی استخوان در جمعیت مردان: بررسی ارتباط با فشار خون شریانی و مصرف کلسیم روزانه وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
فایل word تراکم معدنی استخوان در جمعیت مردان: بررسی ارتباط با فشار خون شریانی و مصرف کلسیم روزانه

دانلود این فایل

ends