فایل word ساختار میکروسکوپی لیگامان متقاطع قدامی در خرگوش

فایل word ساختار میکروسکوپی لیگامان متقاطع قدامی در خرگوش

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

فایل word ساختار میکروسکوپی لیگامان متقاطع قدامی در خرگوش دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word ساختار میکروسکوپی لیگامان متقاطع قدامی در خرگوش کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل word ساختار میکروسکوپی لیگامان متقاطع قدامی در خرگوش،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل word ساختار میکروسکوپی لیگامان متقاطع قدامی در خرگوش :

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله علوم پايه پزشکي ايران

تعداد صفحات :9

لیگامان متقاطع قدامی مفصل زانو ساختمان پیچیده ای است که ساختمان و بیولوژی آن ارتباط مستقیمی باعملکرد آن به عنوان کنترل کننده حرکات مفصل دارد. با توجه به اینکه قطر فیبریلهای کلاژن آن بر اساس روند بلوغ، میزان حرکت و افزایش سطح استرس تغییر می کند و در جراحی ترمیمی آن نقش دارد، به نظر می رسد تعیین قطر و توزیع آنها از اهمیت بسیاری برخوردار باشد. هدف تحقیق حاضر شناخت دقیق ساختمان لیگامان متقاطع قدامی، به وسیله میکروسکوپهای نوری، الکترونی اسکنینگ وانتقال در خرگوش است.سی راس خرگوش نر سالم به وسیله کلروفرم کشته شدند. پس از تشریح مفصل زانو، لیگامانهای متقاطع قدامی از استخوانهای تیبیا و ران جدا شد. سپس این نمونه ها به روشهای میکروسکوپی نوری و الکترونی اسکنینگ و انتقال مطالعه و مورد بررسیهای کمی وتوصیفی قرار گرفتند. مطالعه به روش میکروسکوپی نوری مقاطع عرضی لیگامان نشان داد که کل لیگامان درون یک مجموعه قرار گرفته ومیانگین سطح مقطع آن 13.08±1.93 میلیمتر مربع است. در نمونه های طولی در برخی موارد امتداد دستجات رشته های کلاژن به صورت مستقیم و در موارد دیگر به حالت مواج بود. در تصاویر تهیه شده به وسیله میکروسکوپ الکترونی اسکنینگ مشاهده شد که لیگامان از دستجات (fascicles) رشته های کلاژن مواج در هم بافته ای تشکیل شده است که جهت اصلی آنها به موازات محور طولی لیگامان است. نوع دیگر اجتماع دسته های کلاژن برای بار اول مشاهده شد که عبارتند از: اجتماعی از رشته های کلاژن که شبکه توری مانند سه بعدی را تشکیل داده بودند. در تصاویر مربوطه به میکروسکوپ الکترونی انتقال مشاهده شد که لیگامان اغلب از فیبریلهای با اقطار 13.2 الی 125.7 نانومتر تشکیل شده که به وسیله بافت همبند سست از همدیگر جدا شده اند و میانگین آنها در خرگوشهای مورد بررسی 49.2±20.7 نانومتر بود.

كلید واژه: لیگامان متقاطع قدامی، فیبریل كلاژن، فراساختاری كلاژن، خرگوش

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
پژوهشگر گرامی فایل کامل فایل word ساختار میکروسکوپی لیگامان متقاطع قدامی در خرگوش با تنظیمات کامل و دقیق آماده مطالعه و بررسی شما می باشد شما با دانلود فایل فایل word ساختار میکروسکوپی لیگامان متقاطع قدامی در خرگوش دیگر نیاز به ویرایش اساسی در داخل فایل را ندارید برای مشاهده بخشی از متن فایل بر روی دکمه “توضیحات بیشتر ” در پایین این متن کلیک کنید.

دانلود این فایل

ends