فایل word تحقیقی کیفی بر مفهوم توانمندی حرفه ای در پرستاری

فایل word تحقیقی کیفی بر مفهوم توانمندی حرفه ای در پرستاری

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

فایل word تحقیقی کیفی بر مفهوم توانمندی حرفه ای در پرستاری دارای 14 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word تحقیقی کیفی بر مفهوم توانمندی حرفه ای در پرستاری کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل word تحقیقی کیفی بر مفهوم توانمندی حرفه ای در پرستاری،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل word تحقیقی کیفی بر مفهوم توانمندی حرفه ای در پرستاری :

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : فيض

تعداد صفحات :14

سابقه و هدف: با توجه به اهمیت توانمندی حرفه ای پرستاران و توصیه مجمع بهداشت جهانی برای توانمندسازی پرستاران از یک سو و کاستی هایی که در پژوهش های موجود وجود دارد، این تحقیق به منظور انجام مطالعه ای کیفی برای روشن سازی مفهوم توانمندی حرفه ای در پرستاری روی پرستاران شاغل در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه های علوم پزشکی تهران، ایران و شهید بهشتی در سال های 1381-1382 انجام گردید.مواد و روش ها: تحقیق با طراحی کیفی و به روش Grounded Theory بر روی اعضای تیم سلامت انجام شد. انتخاب نمونه به صورت هدفمند انجام شد و مفهوم توانمندی و تجارب پرستاران در مورد آن از طریق مصاحبه با مشارکت کنندگان و با استفاده از مشاهده تعاملات و رفتارهای پرستاران بررسی گردید. جمع آوری داده ها آنقدر ادامه یافت تا اشباع داده ها (Saturation) حاصل گردید. تجزیه و تحلیل داده ها با استفاده از روش تحلیل مقایسه ای مداوم انجام شد.یافته ها: تحقیق بر روی 38 نفر، شامل 71 درصد زن و 29 درصد مرد در سنین 40.8 ±8.3 سال و سابقه خدمت 19.3± 8.1 سال که 60.5 درصد کارشناس، 31.6 درصد کارشناس ارشد و 7.9 درصد دارای مدرک دکترا بودند، انجام شد. 5 مقوله کاربرد دانش و مهارت، داشتن اختیار، خودباوری، حمایت و بالاخره انسجام از داده ها استخراج شد که در مجموع مفهوم توانمندی حرفه ای در پرستاری را تشکیل دادند.نتیجه گیری و توصیه ها: توانمندی مفهومی چند بعدی است که تحت تاثیر ویژگی ها و ارزش های فردی و اجتماعی قرار دارد. به نظر می رسد که 5 مقوله استخراج شده مبنای قابل قبولی را برای طراحی الگوی توانمندسازی حرفه ای در پرستاری تشکیل می دهند. هم چنین به نظر می رسد که بررسی های کیفی بهتر از روش های کمی متداول می توانند وضعیت های اجتماعی مانند توانمندی حرفه ای را تبیین کنند. استخراج مفهوم توانمندی حرفه ای به روش های کمی متداول و مقایسه آن با نتایج این تحقیق پیشنهاد می شود.

كلید واژه: پرستاری، توانمندی حرفه ای، گرانددتئوری دانش و مهارت، خودباوری، اختیار، حمایت، انسجام

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
اینک شما با جستجوی عبارت فایل word تحقیقی کیفی بر مفهوم توانمندی حرفه ای در پرستاری وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
فایل word تحقیقی کیفی بر مفهوم توانمندی حرفه ای در پرستاری

دانلود این فایل

ends