فایل word مقایسه تاثیر اسید لاکتیک بر زمان ماندگاری گوشت تازه و سرد گوسفند، بسته‌ بندی شده به صورت معمولی و در خلا

فایل word مقایسه تاثیر اسید لاکتیک بر زمان ماندگاری گوشت تازه و سرد گوسفند، بسته‌ بندی شده به صورت معمولی و در خلا

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

فایل word مقایسه تاثیر اسید لاکتیک بر زمان ماندگاری گوشت تازه و سرد گوسفند، بسته‌ بندی شده به صورت معمولی و در خلا دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word مقایسه تاثیر اسید لاکتیک بر زمان ماندگاری گوشت تازه و سرد گوسفند، بسته‌ بندی شده به صورت معمولی و در خلا کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل word مقایسه تاثیر اسید لاکتیک بر زمان ماندگاری گوشت تازه و سرد گوسفند، بسته‌ بندی شده به صورت معمولی و در خلا،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل word مقایسه تاثیر اسید لاکتیک بر زمان ماندگاری گوشت تازه و سرد گوسفند، بسته‌ بندی شده به صورت معمولی و در خلا :

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله علوم و صنايع غذايي

تعداد صفحات :10

در كشور ما یكی از مشكلات اقتصادی و بهداشتی در ارتباط با عرضه گوشت تازه و سرد، زمان كوتاه ماندگاری قطعات گوشت بسته‌بندی شده است، با توجه به اینكه در ایران، مدت زمان ماندگاری گوشتهای فوق در فروشگاهها از سه روز تجاوز نمی‌كند، به ‌صورت معمولی و ساده بسته‌بندی می‌شود. در صورتیكه بتوان روش بسته ‌بندی مناسب و كم‌ هزینه‌ای برای افزایش زمان ماندگاری حتی برای دو سه روز بیشتر ارایه كرد، بخش عمده‌ای از معضلات عرضه كنندگان گوشت تازه و سرد بر طرف خواهد شد. افزودن محلول یك درصد اسید لاكتیك به گوشتهای بسته‌بندی شده می‌تواند در این امر راه گشا باشد.
در این تحقیق به منظور بررسی تاثیر اسید لاكتیك بر زمان ماندگاری گوشت تازه و سرد گوسفند با دو روش بسته‌بندی معمولی و در خلا، هشت نمونه گوشت سر دست از هشت لاشه گوسفند انتخاب شده و هر نمونه به چهار قسمت 200g تقسیم گردید. دو قسمت بدون اسپری اسید لاكتیك و دو قسمت دیگر پس از اسپری اسید لاكتیك 1 درصدی، با دو روش فوق مورد بسته‌بندی و در سردخانه با برودت 3oc قرار گرفتند. طول دوره نگهداری از هشت نوبت زمانی تشكیل شده بود، روزهای چهار، هفت، ده، سیزده، شانزده، نوزده، بیست و دو، بیست و پنج. در زمان صفر و پس از طی هر نوبت نگهداری، یك سری چهار تایی از نمونه‌ها مورد آزمونهای شیمیایی ((TVN, pH ، میكروبی (شمارش كلی باكتریها، كلی فرمها و شمارش كلی باكتریهای بی‌هوازی) و حسی (درصد خونابه) قرار گرفتند. كل مراحل عملیات فوق سه بار تكرار، و از نتایج به‌دست آمده موارد زیر حاصل شد:
زمان ماندگاری گوشت گوسفند در برودت 3oc در بسته‌بندی معمولی تا چهار روز و در بسته‌بندی در خلا تا ده روز برآورد شد؛ از طرفی به علت تاثیر معنادار اسپری محلول یك درصد اسید لاكتیك بر كاهش پارامترهای شیمیایی و میكروبی گوشت در بسته‌بندی معمولی و حفظ كیفیت بهداشتی آن تا روز هفتم نگهداری، استفاده از اسپری فوق در بسته‌بندی معمولی برای افزایش زمان ماندگاری گوشت همراه با كیفیت مطلوب، توصیه می‌شود.
بسته‌بندی در خلا بدون استفاده از اسید لاكتیك نیز یكی دیگر از روشهای مورد توصیه می‌باشد. افزودن اسید لاكتیك در بسته‌بندی در خلا هیچ گونه تاثیری نداشت.

كلید واژه: اسید لاكتیك، بسته بندی گوشت، زمان ماندگاری

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
پژوهشگر گرامی فایل کامل فایل word مقایسه تاثیر اسید لاکتیک بر زمان ماندگاری گوشت تازه و سرد گوسفند، بسته‌ بندی شده به صورت معمولی و در خلا با تنظیمات کامل و دقیق آماده مطالعه و بررسی شما می باشد شما با دانلود فایل فایل word مقایسه تاثیر اسید لاکتیک بر زمان ماندگاری گوشت تازه و سرد گوسفند، بسته‌ بندی شده به صورت معمولی و در خلا دیگر نیاز به ویرایش اساسی در داخل فایل را ندارید برای مشاهده بخشی از متن فایل بر روی دکمه “توضیحات بیشتر ” در پایین این متن کلیک کنید.

دانلود این فایل

ends